Встановлено тип алкоголю, що викликає найгірше похмілля

Ці три мартіні з джином не здавалися поганою ідеєю, коли ви святкували вечірку із тими чудовими друзями, яких ви не бачили в реалі цілу вічність. Однак наступного ранку ваше тіло каже вам, що це була не така вже й хороша ідея.

Концепція похмілля існує вже понад 3000 років і вперше була описана у медичному підручнику санскриту під назвою Сушрута Самхіта. Згідно The Guardian, Сушрута Самхіта описує «стан після вживання алкоголю, що характеризується спрагою, головним болем, болем в суглобах і тяжкістю тіла, без відомого лікування». Проте зв’язок слова «похмілля» та алкоголю виник лише на початку 1900-х років.

За даними Національного інституту зловживання алкоголем та алкоголізму (NIAAA), вживання дуже великої кількості алкоголю викликає в організмі каскад хімічних реакцій, що призводять до симптомів похмілля. До них відносяться пригнічення гормону вазопресину, який зазвичай змушує нирки утримувати рідину. Це призводить до частого сечовипускання та зневоднення. Симптоми похмілля також виникають через подразнення шлунково-кишкового тракту, запалення печінки та інших органів, а також порушення сну. Вважайте себе дуже щасливим, якщо вам подобається вживати алкоголь, але ви входите до числа 28% людей, які ніколи не відчували похмілля (The Guardian).

Найкращий спосіб уникнути похмілля

Якщо ви п’єте алкоголь і схильні відчувати похмілля наступного дня, то вживання чистого алкоголю може бути способом зменшити симптоми. Вчені також пов’язують симптоми похмілля з конгенерами – хімічними сполуками, які присутні у алкоголі. За словами експертів клініки Майо, “конгенери містяться у великих кількостях у темних спиртних напоях, таких як бренді, бурбон, темне пиво та червоне вино, ніж у прозорих спиртних напоях, таких як горілка, джин та світле пиво. Один конкретний компонент – метанол – розпадається на токсини формальдегід та мурашину кислоту, які можуть погіршити похмілля”.

Оскільки конгенери також надають спиртним напоям притаманний їм аромат, деякі експерти вважають, що запах, а не колір може бути індикатором поганого похмілля. “Чим ароматніший напій, тим більша ймовірність того, що він викличе похмілля, – каже Льюїс Нельсон, завідувач кафедри невідкладної медицини та керівник відділення медичної токсикології в Медичній школі Ратгерса в Нью-Джерсі. Наприклад, джин з більшою ймовірністю викличе похмілля в порівнянні з горілкою при вживанні в однакових кількостях, тому що він ароматніший”.

На жаль, немає науково обґрунтованого засобу від похмілля. Незважаючи на поширену думку, що спортивні напої, кава, «собача шерсть» або гарячий душ полегшують похмілля, жодні дослідження не підтверджують ці твердження. Організму просто потрібен час, щоб відновити водний баланс та відновити баланс. Звичайно, найефективніший спосіб уникнути похмілля – це розумне вживання алкоголю або повне утримання.

Джерело

Поділись


Новини партнерів