Деякі продукти не можна їсти у великій кількості.

Під час складання раціону потрібно знати міру і обережність: кожен з десяти цих смачних продуктів містить природні токсини. Вони безпечні навіть якщо їсти їх часто, але у міру — у цьому випадку організм досить стійкий. А ось у великих кількостях така їжа безумовно може нашкодити здоров’ю.

У вишні містяться ціанисті сполуки

Не хвилюйтеся, якщо випадково проковтнули кісточку вишні — вони рідко є отруйними, коли потрапляють в організм цілком. А ось розгризати їх у жодному разі не можна.

Велика кількість роздроблених вишневих кісточок здатна довести навіть до летального результату. Доза ціаніду, яка максимально небезпечна для людини — 1,7 мг на кожен кілограм маси тіла. Якщо вимірювати це у подрібнених кісточках — це близько 50 штук.

У зеленій картоплі міститься соланін

Картопля може виробляти соланін — природний пестицид, що є токсичним для людини. Ця сполука є особливо сконцентрованою у плодах, які почали зеленішати і проростати.

Можливі симптоми отруєння соланіном включають блювоту, діарею і іноді зупинку серця.

З’їсти достатньо зеленої картоплі, щоб відчути себе погано, майже нереально. По-перше, відштовхує неапетитний вигляд і гіркий смак. По-друге, дослідження Університету Нью-Мексико показує, що людині з вагою у 60 кілограмів потрібно з’їсти майже кілограм повністю зеленої картоплі, перш ніж з’являться симптоми отруєння.

Насіння яблук містить ціанід

Насіння яблук містить ціанід, тому їсти його категорично не рекомендується. На щастя, воно має захисне покриття, яке запобігає потраплянню ціаніду у організм, якщо випадково його з’їсти. Це добре, адже навіть у малих дозах ціанід може викликати прискорене дихання і судоми, тому потрібно бути обережними у тому, що їсте.

У сирому меді міститься грейанотоксин

Сирий мед часто містить грейанотоксин — він може викликати нудоту, запаморочення, відчуття слабкості і блювоту, які тривають до 24 годин. Зазвичай лише одна столова ложка концентрованого грейанотоксину може викликати вищевказані симптоми.

Саме тому сирий мед піддають пастеризації, під час якої шкідливі токсини знищуються.

У зелених помідорах містяться лужні отрути

Стебла і листя томатів містять лужні отрути, що викликають збудження шлунку. Вважається, що незрілі зелені помідори володіють таким самим ефектом. Тому важливо обирати у магазині лише стиглі плоди, а якщо вирощуєте їх самі — обов’язково давати плодам дозріти. Звичайно, для серйозного отруєння потрібно забагато зелених помідорів, щоб з’їсти їх одразу. Але чутливість і сприйнятливість у кожного різна, тому краще не ризикувати.

У тунці міститься ртуть

Тунець містить більше ртуті, ніж інші риби. Надмірна кількість ртуті у організмі може викликати деякі тривожні побічні ефекти: проблеми із зором, слухом і мовленям, порушення координації і м’язову слабкість. Дітям і вагітним жінкам взагалі не рекомендують вживати цю рибу.

Вчені попереджають саме про часте вживання тунця. А ось у якості “святкової” риби подавати його можна — одна порція у кілька місяців організму не зашкодить.

Консервований тунець як і раніше може бути частиною здорового раціону, але під час вибору потрібно врахувати кілька нюансів: дотримуйтеся “легких” сортів, які зроблені з більш дрібної риби. У ній зазвичай більш низький рівень ртуті, ніж, наприклад, у більш великому тунці-альбакорі.

У сирому кеш’ю міститься суміш токсинів

Сирі кеш’ю, які ви можете знайти у супермаркеті, насправді пропарені. Цю обробку проводять, щоб видалити урушіол — суміш токсинів, яка також міститься в отруйному плющі. Для людей з високою непереносимістю цієї речовини велика доза може призвести до летального результату. А ще він може викликати сильну алергію у тих, хто чутливий до плюща.

У сирій червоній квасолі міститься лектин

Лектин, що міститься у сирій квасолі — токсин, який здатен викликати нудоту, блювоту і розлад шлунку. Замочувати квасолю перед приготуванням потрібно не менше ніж 5 годин, і тримати її подалі від дітей.

Зоряний фрукт карамбола містить токсини

Для людей із захворюванням нирок екзотичний зоряний фрукт з країн Південної і Південно-Східної Азії суворо заборонений. Нирки здорової людини можуть фільтрувати токсини, що містяться у цьому солодкому фрукті. Але у ослаблених органах токсин накопичується і може викликати сплутаність свідомості, судоми і навіть смерть.

У бузині є лектин і ціанід

Ви можете вживати бузину у вигляді сиропу або добавки для зміцнення імунної системи, а також лікування симптомів застуди та грипу. Але вживання незрілих ягід, кори або листя цієї рослини може погіршити ваше самопочуття, а не поліпшити його. У них є лектин і ціанід. Ці хімічних речовини можуть викликати нудоту, блювоту і діарею.

Джерело

Поділись


Новини партнерів