Вчені назвали фактор підвищення ризику інсульту

Інсульт – одна з головних причин смерті в усьому світі. Шкідливі звички, в тому числі погане харчування, відсутність фізичних вправ і куріння серйозно підвищують шанси на інсульт. Однак є ще один момент, про який багато хто не замислюються – денний сон.

Дослідження, опубліковане в журналі Neurology, вивчало можливі зв’язки між тривалістю сну, денним сном, якістю сну та ризиком інсульту. Проаналізувавши дані 31,7 тис. учасників, дослідники з’ясували, що тривалий денний сон (довше 90 хвилин) пов’язаний з підвищеним на 25 відсотків ризиком ішемічного інсульту в порівнянні з тими, хто спить 30 хвилин або менше.

На думку Куай Ю, наукового співробітника Хуачжунського університету науки і технології, що брала участь у дослідженні, цей фактор варто враховувати при прогнозуванні ризиків.

Однак є дані, які показують, що нетривалий денний сон може бути корисний і скорочувати ризик інсульту. У дослідженні 2019 року, опублікованому в журналі Heart, були проаналізовані дані про стан здоров’я 3,4 тис. жителів Швейцарії.

Вчені виявили, що ті, хто дрімав один або два рази на тиждень мали на 48% нижчий ризик інсульту, порівняно з тими, хто вважав за краще вдень не спати.

Джерело

Поділись


Новини партнерів