Як поводитися з пігментними плямами на шкірі

З віком на шкірі часто з’являються невеликі пігментні плями, які відрізняються темнішим забарвленням. Переважно мова йде про так звані печінкові, або вікові плями – вони, як і звичайні бородавки, є нешкідливими для здоров’я. Боротися з цими дефектами шкіри можна за допомогою косметичних засобів, що містять один або декілька складових.

Гідрохінон – антиоксидант, який допомагає руйнуванню і протидіє накопиченню у шкірі ліпофусцину – коричневих клітин, що формують вікові пігментні плями.

Коікова кислота – речовина, яку добувають з грибів і сої; її активно використовують для боротьби з віковою печінковою пігментацією в Японії.

Солодка гола (вона ж лакриця, лат. Glycyrrhiza glabra) – деревоподібна середземноморська рослина, екстракт з листя якої має здатність зменшувати ущільнення на шкірі, спонукаючи відлущування рогового шару епідермісу. Крім того, екстракт цієї рослини допомагає боротися з вільними радикалами, що мають пряме відношення до продукування ліпофусцину.

ВАЖЛИВО! Деякі плями на шкірі можуть бути небезпечними. Кожна людина повинна уважно оглядати своє тіло, і, в разі появи на шкірі будь-яких підозрілих новоутворень, звертатися до дерматолога. Невеликі пігментовані ділянки можуть перетворюватися в злоякісні утворення. Тривожні сигнали – якщо пляма змінює форму або починає свербіти. У разі появи цих симптомів негайно зверніться до лікаря.

Джерело

Поділись


Новини партнерів