У яких випадках мед може бути небезпечним для здоров’я людини

Ми часто замінюємо цукор на мед, додаємо його у чай для лікування і профілактики застуди, використовуємо у багатьох рецептах. Але, попри те, що продукт вважається корисним, існують і ризики для здоров’я, до яких ми можемо бути схильними. До чого може призвести надлишок меду, і як він позначиться на організмі?

Підвищений рівень цукру у крові

Попри те, що мед вважається замінником звичайного цукру, не варто використовувати його у раціоні харчування постійно. Постійне вживання меду може підвищити рівень гемоглобіну А1С, що значно посилює ризик проявів діабету, інформує Ukr.Media.

Дослідження довели, що мед може надавати таку ж дію, як і звичний столовий цукор або солодкий сироп з високим вмістом фруктози. У деяких випадках мед не вважається небезпечним навіть для людей з діабетом, але за наявності ускладнень або з метою їх профілактики краще проконсультуватися з лікарем.

Алергія

Алергія на мед зустрічається не настільки часто, але її можна легко спровокувати, якщо не контролювати кількість вживаного продукту. На мед може бути алергія у тих, хто не переносить пилок, контактним алергеном є прополіс — речовина, яка використовується бджолами під час будівництва сот.

Будьте обережними: алергія на мед може проявитися не лише під час їжі, але й за будь-якого контакту з продуктом.

Отруєння

Натуральний мед містить у собі бактерії (дріжджі, цвіль, які утворюються з пилу, повітря, бруду і пилку). Попри те, що мед має протимікробні властивості і у більшості випадків не викликає дискомфорту, ретельно і уважно підходьте до його купівлі. Шкідливими можуть виявитися мікроби, які потрапили у продукт через пил, обробку і тару для зберігання. Тому під час вживання занадто великої кількості меду за один прийом може виникути отруєння.

Карієс та інші захворювання ротової порожнини

Одне з найважливіших правил — обов’язково прополоскати ротову порожнину після меду. Через липку консистенцію цукор довше затримується на зубах і призводить до появи карієсу. Найчастіше карієс розвивається у дітей, особливо якщо мед — смакова добавка у солодких виробах, а не чистий продукт. Також можливе руйнування емалі, що призводить до появи білих плям на поверхні зубів.

Набір ваги

Якщо кількість вживаного меду не є нормованою, то, швидше за все, ви наберете зайві кілограми, тому під час складання дієт розраховується його певне дозування. Причиною для цього є високий вміст калорій, цукру і вуглеводів. Зворотним може бути процес лише під час змішування теплої води, меду і лимона (саме таке поєднання зустрічається у різних дієтах).

Знижений кров’яний тиск

Мед — продукт, який може контролювати кров’яний тиск. Його надлишок може призвезти до низького кров’яного тиску і артеріальної гіпотензії (зниження більш, ніж на 20 % від звичайного значення). У довгостроковій перспективі це може відбитися на роботі серця.

Проблеми з травною системою

У невеликих кількостях мед навряд чи матиме негативний вплив, але його велика кількість призводить до погіршення роботи травної системи. Високий вміст фруктози порушує роботу шлунково-кишкового тракту, що може вилитися у розлад травлення, виразку шлунку, геморой, спазми, здуття живота і діарею.

Дитячі захворювання

Мед фахівці не рекомендують вживати вагітним жінкам, дітям дошкільного віку і мамам, що годують грудьми. Навіть невелика кількість продукту може несприятливо вплинути на здоров’я дитини. Частий наслідок — розвиток ботулізму. Уся справа у спорах бактерій Clostridium botulinum, які уражають організм немовлят від народження до 12 місяців і швидко поширюються. Дитячий ботулізм може призвести до порушення рухових і вегетативних функцій у немовляти. Симптомами також можуть бути опущені повіки, дихальна недостатність, млявість, закреп і плач.

Джерело

Поділись


Новини партнерів