Дефіцит вітаміну B12: специфічний симптом, що виникає вночі

Вітамін В12 був описаний як паливо для організму. Ця поживна речовина допомагає підтримувати здоров’я крові та нервових клітин організму, а також сприяє виробленню ДНК. Тому не дивно, що низький рівень B12 завдає удару тілу, включаючи незвичайний симптом, що виникає в нічний час.

У дослідженні було проаналізовано симптом дефіциту вітаміну B12, що виявляється при нічному потовиділенні.

У дослідженні брав участь 57-річний чоловік, історію потовиділення якого вивчали протгом 3-4 років. Йому замінювали простирадла практично щоночі. Потовиділення торкнулося лише верхньої частини його тіла від верхівки до середини грудей на рівні сосків, і, здавалося, посилювалося після вживання алкоголю.

«Ін’єкції вітаміну B12 по 1000 мкг на день протягом семи днів із наступними щомісячними ін’єкціями були призначені на підставі підвищеного рівня гомоцистеїну», – наголошується у дослідженні. “Пацієнт повідомив про різкий прояв потовиділення після другої ін’єкції вітаміну B12, і у нього не було симптомів через три місяці спостереження”.

Інше дослідження розглядало дефіцит вітаміну B12, що викликає нічну пітливість.
«Відомо, що він спричиняє широкий спектр неврологічних синдромів, включаючи вегетативну дисфункцію. Тут обговорюються три випадки, коли сильна нічна пітливість була викликана дефіцитом вітаміну B12. Усі троє різко відреагували на терапію вітаміном B12».

Точний механізм надмірного потовиділення при дефіциті вітаміну B12 є предметом припущень та потребує подальших досліджень.

Інші симптоми, пов’язані з дефіцитом B12, включають:

  • Слабкість, втома чи запаморочення.
  • Прискорене серцебиття та задишка.
  • Бліда шкіра.
  • Гладкий язик.
  • Запор, діарея, втрата апетиту чи гази.
  • Нервові проблеми, такі як оніміння або поколювання, м’язова слабкість та проблеми з ходьбою.
  • Втрата зору.

Перед вживанням добавок потрібна консультація лікаря.

Поділись


Новини партнерів