Японські вчені виявили, що від вірусів може допомогти захиститися ранкова кава

Про корисні властивості кави відомо досить давно. Однак, щоб цей запашний напій приніс найбільшу користь організму людини, слід дотримуватися деяких рекомендацій щодо його вживання. Особливо це стосується часу вживання кави.

Є інформація про те, що застосовувати кавові зерна для приготування напою люди почали ще у далекому 13 столітті. Найбільш значущим компонентом у складі кави є кофеїн, що володіє тонізуючою і сечогінною властивістю. Здатність протистояти аденозиновим рецепторам у мозку й робить каву тим самим напоєм, який допомагає усунути сонливість і знизити стомлюваність. Ще однією особливістю кофеїну є здатність зміцнювати м’язи, але не за рахунок збільшення м’язової маси, а саме за рахунок здатності зберігати заряд бадьорості і знімати втому.

Також кофеїн відрізняється ще однією позитивною властивістю — звуженням судин, що ефективно використовується під час виготовлення препаратів, які допомагають полегшити головний біль. Випита чашечка кави допомагає зменшити відчуття голоду, що нерідко використовується людьми, які борються із надмірною вагою.

Поліфеноли, що містяться у складі кави, допомагають очистити організм від активних форм кисню, знизивши тим самим процеси окислення у організмі. Також є науково доведені факти, що сполуки у складі кави можуть знизити як ризик розвитку злоякісних новоутворень, так і зменшити ймовірність вірусного зараження.

Однак, щоб отримати максимальну користь від чашечки кави, вчені рекомендують пити даний напій у ранкові години. Саме у цей проміжок часу завдяки кофеїну запускаються робота мозку і травної системи. Саме від них залежить активність людини у денний час.

Джерело

Поділись


Новини партнерів