Вчені з’ясували, як кава впливає на нирки

Американські вчені провели дослідження, з’ясувавши, як кава впливає на роботу нирок.

Медики неодноразово наголошували, що в помірних кількостях кава позитивно діє на організм, зокрема надає енергії та бадьорості, а також знижує ризик розвитку різних хвороб. Але недавнє дослідження, проведене американськими фахівцями, показало, що напій негативно впливає на роботу нирок.

Дослідники виявили метаболіти у сироватці крові, пов’язані зі споживанням кави, та вивчали зв’язок між цими метаболітами та виникненням хронічних хвороб нирок. Було вивчено дані двох експериментів. В одному з них середній вік добровольців становив 54 роки. 55% учасників вживали підбадьорливий напій щодня, а 32% – більше двох чашок на день. У другому дослідженні взяли участь люди, середній вік яких становив 48 років, 57% добровольців пили каву щодня, а 38% — понад дві чашки на добу.

Загалом американські фахівці виявили 20 унікальних метаболітів у сироватці крові учасників, які були пов’язані із споживанням кави. Три з них пов’язані з виникненням хронічних хвороб нирок. При цьому уточнюється, що один з них може сприяти сприятливим результатам для здоров’я нирок, а два інших можуть бути потенційною шкодою для цього органу.

Поділись


Новини партнерів