Лікарі озвучили найнесподіваніший симптом дефіциту вітаміну D

Foods rich in vitamin D. Healthy eating

Дефіцит вітаміну D зазвичай спостерігається в організмі в зимові місяці, коли людині не вистачає сонячних променів та необхідних продуктів у раціоні харчування. Лікарі пояснили, що завдяки сонячному світлу 90% вітаміну D має синтезуватися в організмі і лише 10% компонента надходять разом із певними продуктами харчування.

Через те, що взимку вітамін D важко отримати природним шляхом, може виникнути його дефіцит. За словами фахівців, найбільш очевидною ознакою нестачі сонячного вітаміну є надмірна пітливість голови, причому такий симптом може спостерігатися не лише взимку, а й улітку. Лікарі пояснили, що шкіра голови при дефіциті вітаміну D може потіти у будь-якій порі дня.

Крім цього, слід звертати увагу і на інші ознаки. Найчастіше пацієнти з нестачею цього вітаміну скаржаться на прояв різних інфекцій, слабкість у м’язах, хронічний запор, неприємні відчуття у суглобах та кістках, а також на кровоточивість ясен. Однак у всіх випадках пацієнти говорять про різке погіршення настрою та занепад сил. Оскільки в зимові місяці 90% цього компонента неможливо отримати завдяки сонячному світлу, медики рекомендують включити до щоденного раціону жирну морську рибу, яловичу печінку, натуральне молоко, яйця та злаки.

Поділись


Новини партнерів