Які захворювання передаються через поцілунок?

1. Простий герпес

Простий герпес – найпоширеніша проблема, з якою ви можете зіткнутися після поцілунку. Симптоми герпесу відомі практично кожному – найчастіше ураження з’являються на губах і яснах. Інфекція ще може спостерігатися на пальцях рук і геніталіях. Протяжність активної фази захворювання коливається від 2 діб до 21 дня.

Незважаючи на поширеність захворювання, герпес може привести до досить серйозних ускладнень і навіть до смерті. Тому при виникненні симптомів необхідно звернутися до фахівця.

2. Інфекційний мононуклеоз

Це вірусне захворювання. Воно характеризується лихоманкою і поразкою лімфатичної системи. Його часто називають «поцілунок захворювання» (kissing disease) – як раз через найпоширеніший спосіб передачі вірусу. Серед симптомів інфекційного мононуклеозу числяться: підвищена температура, запалення піднебінних мигдалин (як при ангіні), збільшення лімфатичних вузлів тощо. Активна фаза захворювання триває один-два тижні, загальне нездужання може спостерігатися ще довше.

Цитомегаловірусна інфекція (ЦМВ)

Для дорослих і дітей з нормально працюючою імунною системою захворювання не становить небезпеки. Первинне інфікування частіше протікає у вигляді респіраторного захворювання (ГРВІ) або схоже на інфекційний мононуклеоз.

Захворювання викликає загрозливі наслідки. Інфекція може бути смертельно небезпечна для людей з імунодефіцитом і новонароджених. Тому американський Центр контролю за захворюваннями радить вагітним жінкам, неінфікованим ЦМВ, відмовитися від поцілунків – щоб уникнути первинного інфікування, яке може бути небезпечно для перебігу вагітності.

Більше 40% населення планети заражено ЦМВ. Але в більшості випадків хвороба має латентний характер і проявляється тільки при імунодефіциті через інші інфекції, травми, ліки або старість.

Джерело

Поділись


Новини партнерів