Як добре виспатись: правила здорового сну

Існує думка, що спати треба не менша 8 годин на добу. Проте, було доведено, що люди які сплять в середньому по 7 годин живуть довше, ніж ті, що на годину більше. Їх продуктивність значно вища і рівень ендорфіну в крові значно більший.

Авжеж, кожен організм унікальний і показник часу, що потрібен для відпочинку у всіх різний. Визначити точно скільки саме вам треба спати навряд вийде але можна провести експеримент, спробуйте вставати після першого дзвінка будильника.

В сучасному світі практично не має місця здоровому сну, хтось страждає від хронічного недосипання, хтось від безсоння. Є декілька простих правил, що зроблять ваш сон продуктивним і приємним.

Втомлюйтесь

Як не парадоксально але для того щоб добре відпочити потрібно сильно втомитись. Це відноситься як до моральної так і до фізичної втоми. Проте треба знати міру, розумова перевтома може не дати вам заснути.

Спіть з привідкритим вікном

Свіже повітря – чудове снодійне. В задушливій кімнаті не тільки може погано вплинути на якість сну але й взагалі призвести до безсоння. Принаймні провітрюйте кімнату за півгодини до сну.

Чим менше одягу – тим краще

Фактично, сон в одязі з шкідливого матеріалу можна вважати не те, що не продуктивним, а й шкідливим. Краще всього підійде льон або бавовна. Прати їх потрібно не менше двох разів на тиждень.

Джерело

Поділись


Новини партнерів