Вчені назвали п’ять поширених повсякденних звичок, які впливають на тривалість життя

Крім генетики, на тривалість життя впливають певні повсякденні фактори. Намагаючись скоротити інтенсивність їхньої присутності в повсякденному житті, можна збільшити свої шанси досягти довголіття, – про це говорять результати різних досліджень.

На думку вчених, найбільш істотний вплив на тривалість життя можуть надавати наступні п’ять поширених повсякденних звичок.

«Повсякденні звички можуть здатися незначними але вони можуть накопичуватися і суттєво впливати на вашу тривалість життя. Дослідники виявили, що люди, які відмовилися від шкідливих звичок, можуть жити більше ніж на десять років довше, ніж ті, хто цього не зробив», – повідомляє про це видання Express.

Вживання газованих напоїв. Згідно з даними, опублікованими в Jama Network, подібна пристрасть може мати важкі наслідки. Аналіз відомостей, що стосувалися 451 000 дорослих осіб, отриманих за 16 років спостережень, підтверджує, що вживання двох або більше газованих напоїв в день пов’язане з підвищеним ризиком смертності від хвороб системи кровообігу, а вживання одного – від захворювань травної системи

Велика кількість яєць. Фахівці Північно-Західного університету прийшли до висновку, що з поїданням яєць у великій кількості асоціюється «ризик смерті від будь-якого захворювання або серцевого захворювання». Ризик серцево-судинних патологій у завзятих любителів цього продукту збільшується на 17%, підрахували експерти.

Штучні підсолоджувачі в раціоні. Дослідження, опубліковане в журналі Circulation, містить висновок, що щоденне споживання штучних підсолоджувачів пов’язане з більш високим ризиком смертності від серцево-судинних захворювань, раку. Вчені пов’язують це з негативним впливом підсолоджувачів на кишкову мікрофлору.

Куріння. Середня тривалість життя курців як мінімум на 10 років менша, ніж у некурящих людей. У свою чергу, відмова від куріння зменшує схильність діабету, покращує роботу кровоносних судин, допомагає серцю і легеням. Провідні експерти в області охорони здоров’я констатують, що відмова від куріння у віці до 40 років знижує ризик смерті від хвороб, пов’язаних з курінням, на 90%.

Стрес. Вчені Каліфорнійського університету виявили, що стрес, якому організм піддається протягом тривалого періоду часу, робить більш низьким рівень клото – гормону, що регулює процес старіння. Це може скоротити тривалість життя. До того ж стрес збільшує ризик серцевих нападів і інсультів.

Поділись


Новини партнерів