Як відновити роботу печінки тільки за допомогою харчування?

Лікар назвав продукти, які оздоровлюють печінку краще ліків

Чому про здоров’я печінки треба дбати?

Печінка – один з найважливіших органів в травній системі. Вона захищає організм від токсинів і шкідливих речовин. Крім цього, відбувається фільтрація корисних поживних речовин: вони перетворюються в енергію.

Однак все це може і не відбуватися: якщо людина не піклується про здоров’я печінки, зловживає алкоголем і фастфудом. Всі шкідливі харчові звички вкрай негативно позначаються на здоров’ї і цього органу і всього організму в цілому.

Але, на щастя, на відміну від більшості органів, печінка має властивість відновлюватися. Якщо змінити харчування і відмовитися від шкідливих звичок (алкоголь і сигарети), то досить скоро неприємні симптоми зникнуть, а доказом лікування стануть покращені аналізи.

ТОП-5 продуктів, корисних для печінки

Як запевняє терапевт Ігор Лапутін, зберегти здоров’я і нормалізувати роботу цього органу допоможуть кілька продуктів:

Часник. Він багатий аліцином, який надає часнику «фірмовий» запах і смак. Це один з найпотужніших природних гепатопротекторів (речовини, що підтримують здоров’я печінки). Встановлено, що потрапляючи в організм, часник підвищує рівень корисних ферментів (глутатіонпероксидази і каталази). Ці речовини «відсувають» старіння і допомагають виводити токсини.

Зелений чай. Кофеїн, що міститься в ньому, надає потужну жовчогінну дію і сприяє нормалізації обміну речовин. Завдяки зеленому чаю, печінка очищається від токсинів і швидше відновлюється після важких хвороб, які лікували потужними антибіотиками.

Овочі та зелень. У них мінімум калорій, але максимум корисних речовин, вітамінів і мінералів. Завдяки такому складу лікарі настійно рекомендують людям налягати на ці продукти в процесі реабілітації. Особливо корисним буде, наприклад. гарбуз, в якому багато природного пектину, рибофлавіну, бета-каротину і ніацину, які прискорюють регенерацію мембран клітин печінки.

Горіхи (кедрові, волоські та ін.). Вони допоможуть захистити печінку від руйнування, знизити рівень холестерину в крові і поліпшити процеси детоксикації всього організму.

Однак якщо намагатися оздоровити печінку тільки за допомогою певних продуктів, але не змінювати при цьому харчові пристрасті, результат. швидше за все, буде далеким від очікуваного. Дієтологи рекомендують спочатку змінити раціон, відмовитися від шкідливих продуктів, а потім вже починати кампанію по відновленню здоров’я пошкодженого органу.

Джерело

Поділись


Новини партнерів