Багато властивостей банана перебільшені, завдяки деяким з них багато хто стикається з набором ваги під час схуднення.
Банан – один з найпоширеніших плодів. Популярний він, в першу чергу, через приємний смак, користь і поживні властивості. Прийнято вважати, що фрукт бореться з безсонням, знижує рівень цукру в крові, нормалізує роботу кишечника і, головне, є дієтичним продуктом, тому його так охоче включають в меню багато прихильників дієт і правильного харчування. Але чи правдиві ці властивості? Про користь і шкоду бананів розповів лікар-дієтолог Михайло Гінзбург.
Ось так фрукт!
Згідно з твердженнями дієтолога Михайла Гінзбурга, банани корисні не більше, ніж інші фрукти, і навіть, навпаки, для тих, що худнуть вони представляють більшу шкоду, оскільки є одними з дуже калорійних плодів. Тому думка про те, що фрукт допомагає в боротьбі із зайвими кілограмами – помилкова.
Багато лікарів не рекомендують своїм пацієнтам із зайвою вагою вживати банани. Справа в тому, що в складі одного такого жовтого фрукта міститься приблизно 70-80 калорій на 100 г. У порівнянні з іншими фруктами, це надзвичайно багато. Наприклад, в яблуках міститься 66 калорій на 100 г, а в апельсинах – 50 калорій, пояснив фахівець.
Інші властивості
Також дієтолог впевнений, що думка про те, що банани допомагають боротися з безсонням, неоднозначна. Безперечно, такі ідеї існують, зазначив лікар, однак вони досить суб’єктивні, оскільки безсоння може бути спровоковане багатьма причинами, одними з яких є неприємності в сімейному житті або на роботі, тоді навряд чи банан допоможе людині впоратися з цією напастю.
Однак банани і справді сприяють виробленню серотоніну й мелатоніну, які діють як заспокійливе, адже не дарма їх називають «гормонами щастя», але все ж в цьому плані властивості бананів умовні, додав дієтолог.
Допомагає кишечнику?
Найпоширеніша думка про банани полягає в тому, що він нормалізує роботу кишечника і регулює рівень цукру в крові. Чи так це? Дієтолог підкреслив, що в жовтих плодах містяться такі нерозчинні харчові волокна, як целюлоза і клітковина, які регулюють рівень цукру в крові і нормалізують роботу кишечника. Але ці ж волокна містяться і в інших фруктах, які допомагаю роботі кишечника не гірше бананів, саме тому не варто стверджувати, що плоди бананового дерева – це головне джерело корисних речовин, уклав експерт.