Медики знайшли простий спосіб підтримати серцевий ритм без ліків

Питання, як самостійно підтримувати серцевий ритм мучить досить багатьох. Одне з останніх досліджень австралійських учених з університету Аделаїди показало, що зробити це дуже просто. Потрібно тільки виконувати нескладні аеробні вправи, які допоможуть підтримати нормальний серцевий ритм і зменшити тяжкість симптомів у людей з фібриляцією передсердь.

Фібриляція передсердь

Фібриляцією передсердь називається порушення серцевого ритму, при ньому серце починає битися швидше і нерегулярно. В людей з таким діагнозом часто простежуються такі симптоми, як задишка, прискорене серцебиття, втома і запаморочення. Все це може значно погіршити якість життя. Крім щоденного дискомфорту, у пацієнтів з фібриляцією передсердь дуже високий ризик розвитку хвороб серця, наприклад, інсульту або серцевої недостатності.

Австралійське дослідження

У дослідженні, проведеному австралійськими вченими, взяли участь 120 осіб із середнім віком 65 років. У всіх цих людей був встановлений діагноз «фібриляція передсердь». Учасників експерименту розділили випадковим чином на дві групи. Для першої групи лікарі передбачили комплекс спеціальних вправ, які випробувані повинні були під контролем виконувати протягом шести місяців кожен день. Друга група обходилася простою медичною допомогою від особистого кардіолога, а також отримувала рекомендації щодо виконання тих же вправ, але вже без контролю.

Результати показали

Підсумки дослідження показали, що та група, яка регулярно під контролем виконувала комплекс вправ, мала на 20% нижчий показник частоти рецедивів фібриляції передсердь. Крім цього, учасники з першої групи помітили, що після занять спортом вони стали відчувати зниження тяжкості симптомів захворювання. Іншими словами, завдяки простим регулярним вправам, серцебиття стало не таким прискореним, практично зникла задишка, а стомлюваність стала нижчою.

Які потрібні вправи

Отримані результати дослідження показали, що підтримувати нормальний серцевий ритм можна і без втручання лікарів і медикаментів, стверджує автор дослідження, лікар Адріан Елліотт. Для цього необхідно виконувати прості аеробні вправи, наприклад, біг підтюпцем, стрибки на скакалці або плавання. Ви можете прокататися на велосипеді або просто прогулятися. Головне у всьому цьому – регулярність.

Джерело

Поділись


Новини партнерів