Чим небезпечний дефіцит магнію, і як самостійно його виявити

Дефіцит магнію серйозно відбивається на якості життя і здатний спровокувати появу серйозних проблем зі здоров’ям.

Магній є незамінним елементом, який займає одне з провідних місць приблизно в трьохстах хімічних реакціях, що протікають в організмі. Він допомагає правильно функціонувати нервовій системі, призводить до балансу серцебиття і зміцнює імунітет.

Однак неправильне харчування вносить свої корективи, і лише небагатьом вдається споживати достатню кількість цього елемента. Його нестача також пов’язана зі стресами, шлунково-кишковими захворюваннями та алкогольною залежністю. При ранньому виявленні дефіциту магнію є можливість запобігти появі серйозних проблем.

Початкові ознаки, за якими можна розпізнати брак елемента, проявляються у вигляді посмикувань м’язів, судом і болю в ногах, нудоти і блювоти, швидкої стомлюваності і втрати апетиту, менструальні спазми, аритмії і головних болях, болі в шиї і запорах.

Така широка симптоматика викликає складності в розпізнанні дефіциту магнію. Сідні Бейкер, лікар загальної практики з університету Єль, зазначає, що виявлення нестачі елемента в ранній стадії надзвичайно складна. Але виявлення ознак особливо важливо, тому що від цього залежить функціонування всіх внутрішніх систем людини.

При низькому рівні магнію у пацієнтів спостерігається занепокоєння, гіперактивність, панічні атаки і різкі перепади настрою, зауважила експерт. Крім того, нерідко з’являється поколювання й оніміння кінцівок.

Запущений брак елемента призводить до більш серйозних наслідків у вигляді сильного голоду, раптової втрати ваги, підвищеного сечовипускання, рецидивуючих інфекцій, порушень при загоєнні ран і порізів, сухості і свербіння шкірних покривів, зниження зору.

Для профілактики дефіциту магнію фахівці рекомендують вживати близько 300-400 мг. елемента в день. В якосты його джерела можна вибрати як спеціалізовані добавки, так і звичайні продукти. Велика кількість магнію міститься в смаженому гарбузовому насінні, насінні Чіа, смаженому мигдалі, вареному шпинаті, смаженому кешью і арахісі, чорній квасолі, коричневому рисі і картоплі, запеченій в шкірці.

Поділись


Новини партнерів