5 причин, чому не можна пити шоколадні коктейлі

Ви можете втомитися від новин про небезпеку деяких продуктів, однак коли ці проблеми пов’язані зі здоров’ям дітей, вони стають ще актуальнішими.

Магазинні шоколадні коктейлі справді впливають негативно на здоров’я дітей. Щоб уникнути потенційно нездорових інгредієнтів, краще буде, якщо ви зробите такі напої вдома, використовуючи йогурт та натуральні інгредієнти.

Як батьки ви напевно читаєте про поживні інгредієнти на коробках шоколадного молока, які ви даєте дітям.

Здається, усе в порядку, але чи знаєте ви, що там є не лише консерванти, які зберігають зовнішній вигляд і текстуру їжі, але й дещо інше, про що вас не інформують? У сьогоднішній статті ми хочемо пояснити це вам.

1. Каррагінан, який не рекомендовано споживати дітям

Якщо ви ніколи не чули про каррагінан, ви маєте знати, що це натуральний продукт, виготовлений з різних видів водоростей. Водорості в молочних продуктах? Це правда. Попри те, що він натуральний, варто знати, що Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує давати його дітям. Ось причини:

 • він змінює кишкову флору
 • спричиняє погане травлення
 • викликає гази
 • спричиняє діарею

Можливо, ви зацікавитеся, яка рекомендована щоденна кількість для дітей, щоб вони не зазнали цих побічних наслідків. Сьогодні органи охорони здоров’я не дійшли загального висновку стосовно цього.

2. Шоколадні коктейлі містять казеїн

шоколадні коктейлі шкідливі для дітейШоколадні коктейлі є молочними продуктами, тому вони багаті на казеїн – молочний протеїн.

Вплив цього білка на організм буває різним, але у дітей часто спостерігають такі побічні ефекти:

 • розлад травлення
 • вплив на імунну систему
 • алергія
 • екзема чи бронхіт внаслідок алергії на цей молочний продукт

Не всі діти матимуть подібну алергію чи реакцію, але це факт, який треба враховувати, щоб принаймні регулювати споживання таких молочних коктейлів.

3. Шоколадні коктейлі містять забагато цукру

Ви не здивуєтесь, дізнавшись, що шоколадні коктейлі містять цукор, але чи знаєте ви, що порція 200 мл містить майже 30 грамів цукру?

Ця кількість занадто велика, і ще гірше, якщо ваші діти п’ють їх регулярно.

 • Цукор викликає резистентність до інсуліну, тому діти ризикують захворіти на метаболічні розлади та діабет.
 • Цукор підвищує концентрацію жовчі у фекаліях і бактеріальних ферментів у товстій кишці.
 • Шоколадні молочні коктейлі містять кукурудзяний сироп – тип підсолоджувача. Ця сполука може спричинити пошкодження печінки у довгостроковій перспективі.
 • Діти можуть набрати зайву вагу.

4. Шоколадні коктейлі не допомагають дітям мати міцні кістки

Як правило, молочні компанії, які виробляють ці напої, рекламують їхні переваги за допомогою таких фраз: “Вони сприяють росту кісток” або “Кістки вашої дитини стануть сильнішими”.

До такої інформації варто ставитися з обережністю та певним скептицизмом. Кальцій у таких коктейлях погано поглинається. Насправді він частіше втрачається.

Емі Лану, директор Центру харчування Комітету лікарів за відповідальну медицину, зазначає, що в країнах з найвищим рівнем остеопорозу люди п’ють більше молока в пакетах, зокрема таких коктейлів.

Шоколадні молочні коктейлі не є хорошим джерелом кальцію. Кращий варіант – легкий йогурт або навіть кальцій з рослинних джерел.

5. Шоколадні молочні коктейлі можуть навіть не смакувати, як шоколад

Їхній присмак цілком штучний. Насправді, виробники часто використовують хімікати та інші ароматичні елементи, що нагадують шоколад, не використовуючи справжній. Те саме відбувається і з іншими ароматами, такими як полуниця та ваніль.

Ці напої зазвичай містять такі речовини, як гідролізований рослинний білок або глутамат мононатрію. І ще один факт викликає навіть більшу тривогу: виробники харчових продуктів не зобов’язані розкривати інгредієнти, які вони використовують для створення цих ароматів.

Це конфіденційні формули, щоб вони могли конкурувати з іншими брендами.

Наприклад, це стосується Coca-Cola.

Є корисніші варіанти, ніж шоколадні коктейлі

 • Вам не потрібно відмовлятися від молочних продуктів, але варто вживати найкорисніші, які містять більше кальцію, а також дбають про кишкову флору дитини: ви можете зробити коктейль з використанням натурального йогурту і додати какао-порошок і вівсянку. Дітям це сподобається.
 • Рослинне молоко також є дуже здоровим вегетаріанським варіантом.
 • Ви також можете приготувати натуральні домашні соки.

На завершення ми хочемо зазначити, що споживання шоколадних коктейлів час від часу не становить ризику. Небезпека виникає, коли ці напої стають щоденними звичками в раціоні дітей.

Джерело

Поділись


Новини партнерів