Чому потрібно приймати холодний душ щодня

Як часто ви чули про необхідність обливатися холодною водою? Чому ж цей метод так люблять багато спортсменів і рекомендують лікарі? Ось кілька причин почати приймати холодний душ.

Допомагає схуднути

Прохолодна вода здатна розігнати обмінні процеси в організмі, прискорити метаболізм, тим самим, ви почнете худнути швидше. Але не думайте, що тільки лише холодним душем, як дощем змиє небажані кілограми – це не так. А ось якщо ви підключите правильний режим сну і відпочинку і будете менше їсти шкідливої ​​їжі, то холодний душ подвоїть ефект.

Гарний колір обличчя

Холодна вода дуже корисна для шкіри. Після такого душу вона стає більш гладкою і рівною. Справа вся в тому, що від холодної води пори звужуються, і виходить такий ефект. Цим прийомом користувалася ще Мерилін Монро: вона щоранку протирала обличчя кубиком льоду. А зараз – це улюблений метод багатьох косметологів. До речі, такий спосіб допомагає позбутися від набряклості вранці і відмінно бадьорить.

Зміцнює імунітет

Ще наші бабусі говорили про те, що потрібно обливатися холодною водою, щоб бути міцним і здоровим. Так ось це ще одна порада, до якої пора прислухатися – в цьому запевняють багато лікарів. Холодний душ зміцнює імунітет. Фахівці особливо рекомендують приймати контрастний душ, тому що коли ваш організм звикає до перепадів температур, він стає більш стійким до вірусних захворювань.

Підвищує працездатність

Холодний душ – це стрес для організму. Тому при різкій зміні температур він починає підключати всі ресурси, щоб вирішити проблему. Таким чином підвищується концентрація, зосередженість, пильність і навіть працездатність. Це відмінний безпечний спосіб підбадьоритися перед роботою, тому що за короткий час холодна вода не дасть сильного стресу організму, який міг би йому нашкодити.

Допомагає відновитися

Холодна вода здатна зменшити запалення і зняти м’язовий біль. Тому такий душ відмінно підійде після тренування. Неспроста деякі спортсмени приймають ванну з кубиками льоду. До такого методу вдаватися, звичайно, необов’язково – пари хвилин під прохолодною водою цілком достатньо.

Як приймати холодний душ

Є кілька способів, як приймати холодний душ. Ви можете 10-15 хвилин перебувати під прохолодною водою або пограти з контрастом: чергувати теплу і холодну воду кожні 1,5-2 хвилини. Вибирайте самі комфортний для вас спосіб. Але такий душ може підійти далеко не всім. Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, ви ризикуєте погіршити становище. Перш ніж почати «холодну терапію», проконсультуйтеся з фахівцем.

Джерело

Поділись


Новини партнерів