Названо три головні ознаки дефіциту вітаміну D

За останній рік вітамін D став однією з найбільш обговорюваних тем: численні дослідження виявили зв’язок між його низьким рівнем і підвищеним ризиком зараження COVID-19. Однак вітамін не тільки покращує роботу імунної системи, а й регулює рівень кальцію в крові, життєво важливий для здоров’я кісток

За словами вчених, насправді через дефіцит вітаміну D страждає набагато більше людей, ніж багато хто думає. Фактично, дослідження, опубліковане в журналі Nutrition Research, показало, що з 4495 дорослих американців приблизно 42% мають недостатній рівень цієї речовини в організмі. Виявити стан можна за трьома основними ознаками.

Втома

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Medicine, дефіцит вітаміну D часто пов’язаний з постійною втомою та іншими неспецифічними симптомами. Зокрема, лікарі рекомендують звернутися в лікарню, якщо цей стан супроводжується слабкістю, головним болем і депресією. “Вітамін D є центральним регулятором багатьох гормонів, тому не дивно, що люди з його дефіцитом в кінцевому підсумку відчувають втому і слабкість”, – пояснили експерти.

Біль в кістках

Рівень вітаміну D безпосередньо впливає на здоров’я опорно-рухового апарату. У дослідженні, опублікованому в журналі Musculoskeletal Medicine, вчені підкреслили, що дефіцит речовини може викликати болі в кістках, м’язову слабкість і втрату кісткової маси, що спровокує розвиток остеомаляції, остеопороз і міопатію.

Біль і спазми в м’язах

Все більше вчених доходять висновку, що вітамін D грає важливу роль в нормальному функціонуванні м’язів. За словами авторів дослідження, опублікованого в Bone Reports, “низький рівень вітаміну D пов’язаний з підвищеним ризиком падінь і проксимальній слабкості”. “Оскільки дефіцит вітаміну D дуже поширений, а ознаки неспецифічні, важливо обстежувати пацієнтів з м’язовим болем і слабкістю на недолік речовини”, – заявили вчені.

Поділись


Новини партнерів