Вчені запропонували цікавий спосіб подолати безсоння

Дивовижно парадоксальний метод лікування безсоння пропонують експерти з Великобританії. Вони вважають, що для перемоги над цим розладом сну потрібно не спати всю ніч.

Дослідники з Брістольського університету недавно довели, що три чверті пацієнтів з депресією відчувають ту чи іншу ступінь безсоння, і жінки страждають від нього набагато частіше, ніж чоловіки. Існує безліч методів боротьби з цим явищем, і найбільш поширеним вважають прийом снодійних. Дійсно, сильнодіючі ліки, які відпускаються за рецептом можуть допомогти, проте їх використання супроводжується масою побічних ефектів, одним з яких є фізіологічне звикання.

Але тепер у багатьох країнах світу просувається методика, що отримала назву хронотерапія. Її творцем є британський професор Девід Віль (David Veale) – психіатр Інституту психіатрії в Південному Лондоні. Хронотерапія являє собою методику перевстановлення внутрішнього годинника організму, і стверджується, що вона підвищує якість сну, а також настрій.

Сам процес займає 5 днів. В першу ніч пацієнт взагалі не спить, а на наступний день він лягає спати раніше (десь в 4-5 вечора), через день ще пізніше. На четвертий день час для сну вже займає з 9 вечора до 5 ранку, причому прокидатися потрібно обов’язково по будильнику, не можна спати довше. Нарешті, на п’ятий день відновлюється рекомендований графік з 11 вечора до 7 ранку, якого і потрібно дотримуватися надалі. Стверджується, що ця методика дає фантастичні результати, пише The Daily Mail.

Поділись


Новини партнерів