Лікар назвала продукти, які шкодять здоров’ю нирок

Велика кількість ліків, раціон з надлишком солі і напівфабрикатами, велика кількість їжі, що містить білок, здатні привести до ускладнень з нирками. Про це повідомила лікар-хірург Лілія Усманова.

Хірург розповіла, що є багато ліків з нефротоксичними властивостями, які багато хто відносить до нешкідливих. Вони представлені поширеними нестероїдними протизапальними препаратами, анальгетиками, великим числом антибіотиків. Навіть при відносно здоровому стані організму необгрунтоване використання таких засобів здатне серйозно нашкодити здоров’ю нирок. У зв’язку з цим експерт наполегливо не рекомендує вдаватися до самолікування.

Усманова зазначила, що необхідно уважно стежити за артеріальним тиском і харчуванням. Не варто вживати висококалорійну їжу з підвищеним рівнем тваринного білка. Різні добавки теж часто токсичні.

Спеціаліст пояснила, що багато людей сьогодні лінуються, їдять напівфабрикати з високим вмістом консервантів, які є отрутою для організму. Таке харчування здатне збільшувати ризик появи хронічних хвороб нирок, особливо, якщо вже має місце основне захворювання. Експерт зауважила, що кількість солі також важливо звести до мінімуму. Рідину варто вживати в разі потреби, тобто насильно заливати в організм воду не варто. Вона тепер присутня в будь-яких стравах – овочах, фруктах, супах і навіть морозиві.

Хірург порекомендувала не вживати занадто багато продуктів спортивного харчування з високим вмістом білків після спортивних навантажень. Вона пояснила, що в період після занять спортом відбувається розпад білка, тобто він вивільняється в кров, посилюючи тим самим навантаження на нирки, а люди навантажують нирки ще новим білком. Іноді надлишок буде спокійно виведений з сечею, однак якщо людина страждає якимсь захворюванням нирок, токсини поступово стануть накопичуватися в крові.

Усманова розповіла, що в хірургічному відділенні періодично виявляються спортсмени. Тому вона наполегливо рекомендувала не налягати на спортивне харчування, а при наявності постійних тренувань підкреслила обов’язковість самостійного контролю аналізів.

Поділись


Новини партнерів