Фахівці закликають людей їсти більше хліба

Всупереч поширеній думці, раціон багатьох людей не містить достатньої кількості хліба – це показало нове дослідження, проведене Фондом зернових продуктів в США.

Згідно з отриманими даними, багаті зерном продукти, такі як хліб, коржі, булочки і готові до вживання злаки, складають менше 15% раціону людини. Проте, за словами дієтологів, близько 30% раціону має складатися із зернових продуктів. Брак цих продуктів викликає зниження рівнів важливих поживних речовин в організмі, необхідних для збалансованого харчування. Отримані результати показують, що люди повинні двічі подумати, перш ніж виключати з раціону вуглеводи в спробі скинути вагу.

Група дослідників проаналізувала продукти, які сьогодні їдять дорослі і як це сприяє зростанню дефіциту поживних речовин, стаючи справжньою проблемою в харчуванні багатьох людей. Експерти вивчили більше 10000 дорослих у віці старше 19 років, попросивши учасників згадати все, що вони їли за останні 24 години. Потім дані були проаналізовані з точки зору вживання зернових продуктів, що включають хлібобулочні вироби і готові до вживання злаки. Фахівці оцінили внесок кожного з цих продуктів в середньодобове споживання вітамінів, мінералів і клітковини.

Читайте також:Названо вітамін, якого боїться рак — і це не вітамін С

Було встановлено, що нестача зернових продуктів в раціоні людини може сприяти дефіциту важливих поживних речовин – особливо клітковини, фолієвої кислоти, магнію, кальцію і заліза. Варто відзначити, що сучасні зернові продукти часто насичуються додатковими поживними речовинами і менш калорійні, ніж люди звикли думати.

Джерело

Поділись


Новини партнерів