Вчені розповіли про користь шпинату для здоров’я людини

шпинат

Зелень – основа здорового раціону. Одним з найбільш корисних її видів є шпинат. Його особливість в тому, що листя містить вітаміни групи A і C, B1, В2, B6, РР, Р, Е, D2, К. Також там багато мінеральних речовин.

Згідно з дослідженнями Університету Едіта Коуена, за рахунок шпинату можна суттєво поліпшити м’язову тканину. У статті, опублікованій в журналі Journal of Nutrition, стверджується, що нітрати, що містяться в листі цієї зелені, допомагають регуляції кальцію в організмі. Згідно з висновками вчених з Каролінського інституту в Стокгольмі, завдяки нітратам вивільняється більше кальцію, що веде до зміцнення м’язів. Особливо ці властивості допоможуть літнім людям, у яких м’язова тканина з віком скорочується.

Як стверджує Express, в залежності від місця зростання шпинату змінюється і концентрація нітратів в його листі. Зі 100 грамів можна отримати від 24 до 387 мг.
Таким чином, додавання шпинату в щоденний раціон здатне зміцнити м’язи, а значить, і поліпшити здоров’я. Особливо корисно буде з’їсти салат з цією зеленню після тренування.

Поділись


Новини партнерів