Вчені: оливкова олія обов’язково повинна бути присутньою в раціоні

Оливкова олія – популярний продукт в кулінарії. Її використовують для заправки салатів, смаження овочів, випікання пирогів. Велику роль в її популярності зіграв не тільки насичений смак, але й корисний склад, який несе цілий ряд переваг для здоров’я.

Ризик серцево-судинних захворювань

Насичені жири і трансжири, пов’язані з серцевими захворюваннями і погіршенням прохідності артерій. Однак оливкова олія має переваги для здоров’я серцево-судинної системи.

Згідно з дослідженням 2020 року, опублікованим в журналі Circulation, люди, які щодня споживали більше половини столової ложки оливкової олії, знизили ризик ішемічної хвороби серця на 21%, а ризик будь-якого типу серцевих захворювань на 15%.

Зниження кров’яного тиску

Дослідження 2020 року, опубліковане в журналі Nutrients, показало, що оливкова олія може знижувати артеріальний тиск. Так з 50 учасників дослідження, більш низькі показники тиску були у тих, хто споживав близько 55 грам оливкової олії першого віджиму в день. Цей вид віджимання допомагає зберегти більшу кількість поліфенолів в олії.

Менше тривожності

Людям, які борються з тривогою, рекомендується додати трішки оливкової олії в свій щоденний раціон. Дослідження осіб з важким ожирінням, опубліковане в 2021 році в журналі Clinical Nutrition, показало, що вживання оливкової олії протягом 12 тижнів значно знижує як тривогу, так і депресію.

Поділись


Новини партнерів