Перші ознаки діабету: на хворобу може вказати шкіра рук

Підвищений рівень цукру в крові, як провісник діабету другого типу, може проявитися в стані шкіри рук. Про це попередили в Американській академії Асоціації дерматології (AAD). Щоб запобігти розвитку захворювання, потрібно при перших ознаках проблеми звертатися до лікаря

“Воскова” шкіра

Першим провісником діабету може стати натягнута, “воскова” шкіра на тильній стороні долоні. Так може проявлятися склеродермія – одне з можливих захворювань-супутників діабету. При подальшому розвитку через хворобливий стан шкіри навіть можуть виникнути проблеми з рухом пальців. Область ураження може розширюватися, охоплюючи плечі, шию, верхню частину спини, іноді навіть груди і обличчя.

Горбки на шкірі

Ще один можливий симптом діабету другого типу – некробіоз. Це зміни в клітинах, які передують відмирання тканини. Починатися все може з появи невеликих твердих горбків на шкірі. У міру прогресування вони можуть набувати жовтий, червоний, коричневий відтінок, здуватися, шкіра буде ставати грубою.

Інші небезпечні симптоми

В будь-якому випадку при серйозних змінах на шкірі рук слід бити на сполох. Звернутися до лікаря потрібно в тому числі через такі симптоми:

– поява “порцелянової” шкіри;
– прояв кровоносних судин на поверхні;
– періодичний розвиток проблем зі шкірою з подальшим тимчасовим загасанням;
– формування ділянок темної “оксамитової” шкіри.

Джерело

Поділись


Новини партнерів