Точний підрахунок: скільки чашок кави в день пити для довголіття

Натуральна кава є одним з найкорисніших напоїв для здоров’я в плані збільшення тривалості життя і зниження ризику серйозних захворювань. Як вважають вчені, його користь пов’язана з поліфенолами – біоактивними речовинами, що захищають організм

Численні наукові дослідження доводять, що вживання кави може допомогти людині прожити довше, захищаючи від вікових захворювань, таких як слабоумство, рак і хвороби серця. Так, вчені виявили, що навіть одна чашка кави в день знижує ризик передчасної смерті на 8%. При цьому дві-п’ять чашок зменшують його вже на 12%, а шість – на 16%. Випивати більшу кількість цього напою, що бадьорить, медики не радять.

В іншому дослідженні вчені проаналізували дані приблизно півмільйона дорослих британців, в раціоні яких була кава. Виявилося, що навіть ті, хто вважали за краще напій без кофеїну, з меншою ймовірністю вмирали від ряду захворювань протягом 10-річного періоду дослідження.

Ще один доказ того, що кава сприяє збільшенню тривалості життя, отримали співробітники Університету Брігама Янга (США). Дослідники виявили, що у любителів цього напою довші теломери – кінцеві ділянки хромосом. А чим вони довші, тим краще захищена ДНК від пошкоджень. Як відзначають експерти, з віком теломери коротшають, що призводить до старіння клітин.

Джерело

Поділись


Новини партнерів