Чи дійсно омега-3 кислоти настільки корисні

Безсумнівно, омега-3 кислоти відіграють важливу роль у здоровому функціонуванні людського організму. Ця сполука не лише допомагає підтримувати здоров’я шкіри, але й зменшує запальні процеси у організмі, а також зменшує розвиток когнітивних розладів. Однак, як з’ясували експерти Європейського товариства кардіологів, зловживання добавками, що містять омега-3 кислоти, може викликати фібриляцію передсердь.

Миготлива аритмія характеризується нерівномірним скороченням серцевого м’яза, що збільшує ризик розвитку інсульту (майже у 5 разів) а також ризик розвитку тромбозу, серцевої недостатності, аж до зупинки серця. Такі дані були отримані під час дослідження, результати якого опубліковані у журналі European Heart Journal.

Воно показало, що вживання великої кількості добавок омега-3 кислот збільшує ризик розвитку фібриляції передсердь. Найбільшому ризику розвитку цієї патології піддаються люди, у яких вже є патологічні зміни у роботі серця.

Однак, оскільки наявність цих жирних кислот є життєво важливою для людини, вчені рекомендують приймати добавки лише після рекомендацій фахівців, чітко дотримуючись рекомендованого дозування.

Джерело

Поділись


Новини партнерів