Названий час доби, коли все з’їдене перетворюється на жир

“Нетрадиційні” години прийому їжі призводять до поганого метаболізму і ожиріння

Їжа, яку ми їмо, має великий вплив на наше тіло і наш загальний стан здоров’я. Експерти попереджають, що багато хто з нас зовсім не думають про час, в який ми споживаємо наші страви.

Дослідники з Брігама (США) з’ясували, який час їжі впливає на збільшення ваги. Вчені стверджують, що “нетрадиційні” години прийому їжі призводять до поганого метаболізму і ожиріння – незалежно від того, якого графіка харчування дотримувалася людина.

Найважливішим фактором є те, за скільки годин до сну був останній прийом їжі. Вчені вивчили вміст жиру в організмі, індекс маси тіла і час споживання їжі. Вони порівнювали фактори з часом доби і циркадних ритмів людини.

Це перший випадок, коли час прийому їжі вивчався в реальних умовах, в зв’язку з початком вироблення гормону мелатоніну, який знаменує початок сну.

“Ми виявили, що час прийому їжі в порівнянні з початком появи мелатоніну, маркером біологічної ночі людини, пов’язаний з більш високим відсотком жиру в організмі і ІМТ, і не пов’язаний з кількістю або складом прийому їжі”, – говорить автор дослідження, доктор Ендрю Макхілл .

“Ці дані свідчать про те, що час, коли ви споживаєте калорії, в порівнянні з вашим власним біологічним часом, може бути більш важливим для здоров’я, ніж поточний час доби”, – додає він.

Джерело

Поділись


Новини партнерів