Вчені: яйця збільшують поганий холестерин і підвищують ризик смерті від всіх причин

Нове дослідження сприяє триваючим суперечкам про те, корисні чи шкідливі яйця для вас, – і на цей раз новини не радують.

Дослідження, опубліковане в PLoS Medicine, показало, що кожна додаткова половина яйця, які учасники з’їли за день, була пов’язана зі збільшенням ризику передчасної смерті від всіх причин на 7%. Кожні додаткові 300 міліграмів (мг) холестерину в день були пов’язані з підвищенням ризику ранньої смерті на 19%.

Щоденна заміна половини яйця яєчним білком або замінниками яєць знизить ризик передчасної смерті від всіх причин на 6%. Автори повідомили, що заміна на інші джерела білка: птицю, рибу, горіхи і боби, може знизити ризик передчасної смерті на 8-13%. За оцінками дослідників, майже дві третини підвищеного ризику передчасної смерті, пов’язаної з яйцями, пов’язані з вмістом в них холестерину.

Дослідження не було контрольованим експериментом, покликаним довести, чи можуть яйця безпосередньо запобігати або викликати проблеми зі здоров’ям. І оскільки дослідники покладалися на те, що учасники дослідження точно згадають і повідомлять про свої звички в їжі, можливо, що деякі люди надали неточну інформацію про свій раціон та споживання яєць.

Результати відображають результати дослідження, опублікованого в березні 2019 року в Журналі Американської медичної асоціації, в якому вивчалися ризики вживання яєць. Воно показало, що кожна додаткова половина споживаного яйця в день була пов’язана з 8-відсотковим підвищенням ризику смерті від усіх причин, а кожні додаткові 300 мг холестерину були пов’язані з 18-відсотковим підвищенням ризику передчасної смерті.

«Ви просто не повинні їсти багато яєць, особливо яєчних жовтків, в яких знаходиться велика частина холестерину», – говорить Майкл Хілл, доктор медичних наук, професор нейробіології Медичної школи Каммінга Університету Калгарі в Канаді. – «Це особливо правильно, якщо у вас підвищений ризик серцево-судинних захворювань через інші фактори ризику, таких як сімейний анамнез або гіпертонія».

Поділись


Новини партнерів