Вчені склали список продуктів, які шкідливо вживати наніч

Нове дослідження, опубліковане в Журналі молекулярної і клітинної кардіології Університету Алабами в Бірмінгемі, показує, що збільшення споживання амінокислот з розгалуженим ланцюгом в кінці дня може негативно вплинути на здоров’я серцево-судинної системи.

Результати досліджень, проведених на тваринах свідчать, що споживання BCAA в кінці активного періоду – під час обіду – викликало різкий ріст серця, що призвело до збільшення розміру кардіоміоцитів на 75% за чотири години. Високе споживання BCAA також погіршувало прогресування серцевих захворювань.

Мартін Янг, доктор філософії, професор відділення серцево-судинних захворювань UAB, присвятив більшу частину своєї кар’єри вивчення впливу циркадних ритмів на здоров’я серця і був здивований результатами.

«Це дослідження показує взаємозв’язок між здоров’ям серця і поведінкою, і в даному випадку поведінка – це те, в який час дня ми повинні вживати певні поживні речовини».

За словами Янга, результати цього дослідження можуть бути позитивними для здорових людей. Для осіб з хронічними захворюваннями, такими як ожиріння, діабет і хвороби серця, це може служити попередженням.

«Дослідження вразило нас», – сказав Янг. «Ми виявили, що клітини серця виросли на 75% протягом чотирьох годин після прийому їжі з BCAA, але потім вони знову повернулися до нормального розміру протягом решти дня».

Янг додав, що збільшення серцевих клітин посилило хворобу серця.

«У наших моделях їжа з високим вмістом BCAA під час обіду погіршила ремоделювання серця, що призвело до різкого зниження скорочувальної функції і, в кінцевому підсумку, до розвитку серцевої недостатності», – сказав Янг. «Однак їжа з високим вмістом BCAA на сніданок, не мала шкідливого впливу».

То ж чи варто людям починати вживати велику частину своїх BCAA вранці? Янг говорить, що це дослідження узгоджується з цією ідеєю.

Уже з’являються популяційні дослідження, які припускають, що ми повинні їсти більше білка за сніданком і менше за вечерею. Аміноксилотм BCAA містяться в м’ясі, птиці, рибі, молочних продуктах, яйцях.

Поділись


Новини партнерів