Названо найгірший час для вживання кави

Кава є одним з найбільш шанованих напоїв в сучасному світі – і не дарма. Його переваги не обмежуються простим підвищенням енергії. Чорна кава також покращує когнітивні здібності, допомагає травленню і діє як протизапальний засіб

Однак існують умови, при яких напій може принести більше шкоди, ніж користі. Експерти розповіли, коли не можна пити каву.

Після полудня

Буквально після 12 години дня. Дієтолог Шеррон Кацман використовує цей маркер для своїх пацієнтів. За її словами, кава після 12 години дня може серйозно перешкодити режиму сну.

Один із способів обійти цю проблему – замінити гарячу ранкову каву холодною. “У холодній каві зазвичай більше кофеїну, ніж в гарячій. Це тому, що для приготування холодної кави зазвичай потрібно більше кавової гущі на унцію води, що робить напій більш міцним”, – розповіла доктор медичних наук Елла Давар.
Таким чином, холодна кава о 11:30 може забезпечити організм енергії, якої вистачить, щоб протриматися до кінця робочого дня, додала вона.

Після двох чашок вже випитої кави

Кава – не виняток з давнього прислів’я “все повинно бути в міру”. Кацман радить обмежити споживання напою до 2-3 чашок в день, так як після третьої чашки вже може наступити зневоднення. Згідно вченим, вживання більше 4 чашок кави в день вважається однією з звичок, що скорочують життя.

На порожній шлунок

Оскільки напій має кисле середовище, його вживання натщесерце може викликати дискомфорт. Дієтологи вважають, що рівень кислотності потенційно небезпечний для людей з печією, рефлюксом, проблемами травлення і навіть просто розладом шлунка.

Але є способи уникнути болю в животі. Давар, наприклад, радить купувати органічно вирощені боби, так як вони мають найменше токсичне навантаження і найвищий вміст антиоксидантів. Крім того, можна додати в напій молока, яке знизить рівень кислотності.

При високому рівні холестерину

У цьому випадку кави не потрібно виключити з раціону, але переглянути звичку його вживання. У той час як більша частина фільтрованої кави надає нейтральний вплив на рівень ліпідів, нефільтрований або кави в френч-пресі насправді може підвищити

Джерело

Поділись


Новини партнерів