Вчені назвали каву корисною для здоров’я

Тривале за тривалістю дослідження, проведене в Іспанії, показало користь кави для здоров’я. Навіть 6 чашок в день зміцнюють серце і захищають від раку.

Кава неодноразово була предметом безлічі досліджень за останні десятки років. Всі вони доводили, що регулярне її вживання може бути корисним для здоров’я. Напій позитивно впливає на печінку, зменшуючи ризик цирозу і рубцювання через гепатит або хронічний алкоголізм. І ось тепер проведено нове дослідження, яке тривало досить довгий час в Іспанії. Його результати опубліковані в журналі Nutrients.

Відзначимо, що в цій країні кава не є настільки популярною, як в Україні або, наприклад, в Туреччині. Але, якщо скласти рейтинг країн за кількістю кави на душу населення за 2020 рік, то на чолі опиняться Нідерланди. За ними йдуть Фінляндія, Швеція, Норвегія, Канада, Ліван, Німеччина, Бразилія і Катар. Україна не входить навіть до першої двадцятки. У Нідерландах вживається 8,3 кг кави щорічно на душу населення, а в Франції, що розташувалася на двадцятому місці – 3,4 кг.

І ось тепер нове дослідження показало, що вживання від однієї до 6 з половиною чашок кави в день знижує ризик раку і взагалі смертність від усіх причин. З урахуванням того, що смерть є неминучою подією, 6 чашок кави в день здаються надмірними. Саме помірність є тут ключовим словом, як кажуть іспанські дослідники. Вони радять зупинитися на одній-двох чашках, цього цілком достатньо для отримання всіх переваг і для того, щоб кава, умовно кажучи, не приїлося.

Поділись


Новини партнерів