Секрет довголіття знайшли в спеції, яку можна додати майже в будь-яку страву

Виявилося, що одна з найпопулярніших прянощів здатна не тільки поліпшити смак майже будь-якої страви. Стало відомо і про її корисні властивості, які при вживанні здатні охоплювати практично весь організм

Йдеться про мускатний горіх. Ніжна і дещо солодкувата спеція традиційно використовується в кухнях всього світу, включаючи як азіатські, так і західні рецепти.

Підтримує роботу мозку

У стародавні часи римська і грецька цивілізації використовували мускатний горіх як свого роду тонізуючий засіб для мозку. За словами фахівців, ця спеція може позбавити як від втоми, так і від стресу. Якщо ви страждаєте від тривоги або депресії, мускатний горіх також може бути відмінним засобом.

Результати дослідження 2017 року показали, що мускатний горіх містить леткі олії, такі як миристицин, евгенол і елеміцін, які допомогли підвищити рівень серотоніну, дофаміну і норадреналіну в гіпокампі щурів. Гіпокамп – це частина головному мозку, яка в основному пов’язана з пам’яттю і просторовою навігацією.

Полегшує біль

Китайці використовували пряність для боротьби із запаленням, а також болем у животі. Мускатний горіх в сучасному світі часто вживається при болю в суглобах, а також м’язового болю. При цьому, щоб полегшити біль, рекомендується використовувати мускатне масло і наносити його на уражену область.

Дослідження 2016 року у тварин показало, що місцеве застосування мускатного масла, в порівнянні з іншими знеболюючими засобами, такими як диклофенак, краще впливає на запальну біль.

Детоксикація печінки і нирок

Детоксикація є найважливішим фактором доброго здоров’я. Дієта, забруднення навколишнього середовища, стрес, шкідливі звички, ліки поряд з іншими зовнішніми речовинами можуть привести до накопичення токсинів в організмі. Печінка і нирки – два органи, в яких зазвичай розвивається це специфічне токсичне накопичення. Як тонік, мускатний горіх може очистити печінку і нирки, переконані експерти.

Дослідження на тваринах, опубліковане Американським хімічним товариством, показало, що мускатний горіх багатий біоактивним компонентом мірісліньяном. Він, в свою чергу, за словами вчених, може допомогти в захисті пошкоджень печінки.

Зниження кров’яного тиску

Мускатний горіх може бути корисний з точки зору підтримки функції внутрішніх органів через його мінерального складову. Калій в спеції є судинорозширювальним засобом, який розслаблює кровоносні судини, отже, знижує кров’яний тиск, а також зменшує навантаження на серцево-судинну систему, стверджують фахівці.

Джерело

Поділись


Новини партнерів