Американські вчені спростували теорію про щоденне старіння організму. Все набагато складніше

Американські вчені поставили під сумнів припущення про щоденне старіння. Вони заявили, що є три періоди часу, коли тіло дійсно змінюється.

Згідно з дослідженням, проведеним вченими зі Стенфордського університету (Каліфорнія), є три вікових етапи, які мають вирішальне значення для біологічного віку: 34, 60 і 78 років. Саме в цьому віці вчені спостерігають вирішальні зміни в організмі, пише німецьке видання Focus.

«Ми змогли визначити хвилеподібні зміни певних білків у досліджуваних з плином часу. Це призвело до трьох хвиль старіння» — пояснюють американські дослідники,

Повідомляється, що для цього фахівці проаналізували плазму крові більше 4 тис. осіб у віці від 18 до 95 років.

Зокрема, вчені досліджували близько 3 тис. різних типів білків, що містяться в крові.

Було виявлено, що їх кількість залишалася однаковою протягом десятиліть, проте лікарі помітили великі коливання у віці 34, 60 і 78 років. Дослідники пов’язують ці стрибки білка зі значними змінами організму загалом.

Як саме білки або склад крові впливають на процес старіння, поки незрозміло.

Але результати американських вчених узгоджуються з попередніми дослідженнями, які також припускали наявність відповідних зв’язків.

Наприклад, їхні колеги зі Стенфордського університету вже проводили подібні експерименти, які показали, що переливання крові від молодих тварин позитивно впливає на здоров’я і процес старіння старих тварин.

Джерело

Поділись


Новини партнерів