Ревматоїдний артрит: п’ять проявів, про які багато людей просто не знають

Ревматоїдний артрит може проявлятися ознаками, про які ви можете не підозрювати. Навіть помічаючи їх, багато людей плутають ці прояви з іншими схожими недугами.

Ревматоїдний артрит (РА) – це один з найбільш поширених різновидів артриту, суглобового захворювання, що супроводжується болем, скутістю в тілі і обмеженою рухливістю. У разі РА патологічний процес запускається внаслідок аутоімунного порушення, коли імунна система організму починає атакувати суглоби, піддаючи їх запаленню. Як правило, при цьому крім їх болю і скутості виникає ще набряклість.

Але ревматоїдний артрит може викликати не тільки суглобові симптоми – даному захворюванню властиві прояви, про які багато хто не підозрює.

«Дане захворювання викликає запалення в багатьох частинах тіла, тому виникають такі прояви, про які ви можете не підозрювати. Деякі з таких ознак викликаються серйозними ускладненнями ревматоїдного артриту і вимагають негайного лікування», – попереджають експерти.

Проблеми з очима. Ревматоїдний артрит провокує запалення в білій частині очей – у деяких людей, які хворіють ним, спостерігатися біль в очах, почервоніння, нечіткий зір.

Стан лихоманки. Як хронічне захворювання, РА зношує імунну систему, що збільшує ризик схильності до різних інфекцій. Проявом інфікування є жар і озноб.

Колючий біль. Багато з тих, хто страждають на цю недугу, стикаються з явищами оніміння в руках або ногах, або болем, що нагадує уколи голок. Також в кінцівках може відчуватися надзвичайний холод. Фахівці констатують, що:

«Якщо біль в руках або ногах стає вкрай сильним, пекучим, – слід негайно звернутися до лікаря».

Біль в животі. У рідкісних випадках ревматоїдний артрит сприяє поширенню запалення на кровоносні судини, що веде до появи такого болю. Даний стан називається ревматоїдний васкуліт – це небезпечне для організму порушення, що вимагає медичної допомоги.

Проблеми зі шкірою. Артрит здатний впливати на стан шкіри. Одна з пов’язаних з ним проблем – псоріаз. Також важливо звертати увагу на такі зміни шкіри, які можуть свідчити про наявність артриту:

  • підвищена чутливість до сонця,
  • множинні виразки або пурпурні плями,
  • незрозумілі синці,
  • червоні або фіолетові лінії під шкірою,
  • пошкодження, що не загоюються.

Експерти підкреслюють: якщо виникають будь-які з перерахованих симптомів, не потрібно намагатися впоратися з ними самостійно. Найправильніше рішення – це зв’язатися з лікарем.

Поділись


Новини партнерів