Ревматоїдний артрит може проявлятися ознаками, про які ви можете не підозрювати. Навіть помічаючи їх, багато людей плутають ці прояви з іншими схожими недугами.
Ревматоїдний артрит (РА) – це один з найбільш поширених різновидів артриту, суглобового захворювання, що супроводжується болем, скутістю в тілі і обмеженою рухливістю. У разі РА патологічний процес запускається внаслідок аутоімунного порушення, коли імунна система організму починає атакувати суглоби, піддаючи їх запаленню. Як правило, при цьому крім їх болю і скутості виникає ще набряклість.
Але ревматоїдний артрит може викликати не тільки суглобові симптоми – даному захворюванню властиві прояви, про які багато хто не підозрює.
«Дане захворювання викликає запалення в багатьох частинах тіла, тому виникають такі прояви, про які ви можете не підозрювати. Деякі з таких ознак викликаються серйозними ускладненнями ревматоїдного артриту і вимагають негайного лікування», – попереджають експерти.
Проблеми з очима. Ревматоїдний артрит провокує запалення в білій частині очей – у деяких людей, які хворіють ним, спостерігатися біль в очах, почервоніння, нечіткий зір.
Стан лихоманки. Як хронічне захворювання, РА зношує імунну систему, що збільшує ризик схильності до різних інфекцій. Проявом інфікування є жар і озноб.
Колючий біль. Багато з тих, хто страждають на цю недугу, стикаються з явищами оніміння в руках або ногах, або болем, що нагадує уколи голок. Також в кінцівках може відчуватися надзвичайний холод. Фахівці констатують, що:
«Якщо біль в руках або ногах стає вкрай сильним, пекучим, – слід негайно звернутися до лікаря».
Біль в животі. У рідкісних випадках ревматоїдний артрит сприяє поширенню запалення на кровоносні судини, що веде до появи такого болю. Даний стан називається ревматоїдний васкуліт – це небезпечне для організму порушення, що вимагає медичної допомоги.
Проблеми зі шкірою. Артрит здатний впливати на стан шкіри. Одна з пов’язаних з ним проблем – псоріаз. Також важливо звертати увагу на такі зміни шкіри, які можуть свідчити про наявність артриту:
- підвищена чутливість до сонця,
- множинні виразки або пурпурні плями,
- незрозумілі синці,
- червоні або фіолетові лінії під шкірою,
- пошкодження, що не загоюються.
Експерти підкреслюють: якщо виникають будь-які з перерахованих симптомів, не потрібно намагатися впоратися з ними самостійно. Найправильніше рішення – це зв’язатися з лікарем.