Експерт: окремим людям не варто снідати відразу після пробудження

Лікар-ендокринолог Катерина Янг констатує: більшості людей рекомендується снідати майже відразу після пробудження, проте в деяких випадках скасування прийому їжі в ранковий час має свої плюси. За її словами, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, особам з лептинорезистентністю, дефіцитом білка і вітамінів, дисбалансом гормонів сніданок строго показаний.

“Якщо ж людина страждає мітохондріальною дисфункцією і потребує детоксикації, то для неї найкращим варіантом буде сніданок не через 40 хвилин після пробудження, а годині о дев’ятій-десятій, якщо вона прокинулась о шостій. А з шести до дев’яти зайнятися справами з більшою продуктивністю. Такі пацієнти відчувають перманентний дефіцит енергії і часто інтуїтивно приходять до такого відстроченого сніданку “, – коментує експерт. Притому, Янг рекомендує звернути увагу на відмову від сніданку спортсменам. Дана зміна звичного режиму харчування дозволить зрушити вагу з плато.

Тим часом якщо людина снідає до 8:30 ранку, вона прибирає фактори ризику розвитку діабету 2-го типу. Такі висновки нового дослідження Північно-Західного університету кажуть: ранній сніданок пов’язаний з більш низьким рівнем цукру в крові і меншою інсулінорезистентністю. Укупі це захищає від діабету. Ефект зберігався незалежно від того, чи обмежувал люди прийом їжі менше 10 годинами в день або прийом їжі розподілявся більш ніж на 13 годин в день.

І резистентність до інсуліну, і високий рівень цукру в крові впливають на метаболізм, розщеплення їжі на більш прості компоненти – білки, вуглеводи і жири. Коли цей нормальний процес порушується, виникають метаболічні порушення, такі як діабет. Для останнього дослідження вчені проаналізували дані 10575 дорослих. Вони розділили учасників на три групи в залежності від загальної тривалості прийому їжі: менше 10 годин, 10-13 годин і більше 13 годин на день.

Потім вони створили шість підгруп в залежності від часу початку прийому їжі (до або після 8:30 ранку). Фахівці проаналізували ці дані, щоб визначити, чи пов’язані тривалість і час прийому їжі з рівнем цукру в крові натще і показниками інсулінорезистентності. Рівні цукру в крові натще істотно не розрізнялися в групах. Інсулінорезистентність була вищою при більш короткій перерві між прийомами їжі, але нижче у всіх групах з початком прийому їжі до 8:30. Тобто час прийому їжі більш тісно пов’язаний з метаболічними показниками, ніж тривалість прийому їжі.

Поділись


Новини партнерів