Чи дійсно кава негативно впливає на ріст дітей

Багато батьків, вживаючи каву, намагаються захистити від даного напою своїх дітей, посилаючись на поширену думку, що цей напій здатен вплинути на зростання дитини. На сторінках популярного видання Nutrition Research Reviews вчені опублікували результати досліджень, які допомогли дати відповідь на це питання.

Вперше про шкоду кави для дітей заговорили у вісімдесятих роках минулого століття, коли були проведені кілька наукових досліджень, які показали, що у любителів кави, у результаті вимивання кальцію з організму, частіше розвивається остеопороз кісток. Виходячи з отриманих даних деякі вчені припустили, що якщо у дорослих кава може викликати такі проблеми зі здоров’ям, то це означає, що вживання кави дітьми зможе так само вплинути на рівень кальцію у кістках, що може істотно вплинути на зростання дитини.

Також однією з можливих причин, що викликала негативне ставлення до даного напою, є вживання кави без молока. Як відомо, у молоці міститься важливий для кісток мінерал — кальцій. А люди, які часто п’ють каву, відповідно, менше вживають молоко.

Однак сучасні вчені, провівши безліч досліджень, не знайшли науково підтверджених фактів, що вказують на здатність кофеїну затримувати ріст і розвиток дітей. На думку експертів, у першу чергу за зростання людини несе відповідальність генетична схильність (близько 16 %). Важливе значення для подальшого розвитку кісткової системи, а отже і зростання дитини, має кількість і тяжкість перенесених нею інфекційних захворювань. Відомо, що деякі захворювання здатні призвести до уповільнення засвоєння дитячим організмом необхідних мінералів, що негативно відіб’ється на зростанні кісток.

Джерело

Поділись


Новини партнерів