5 здорових продуктів, що можуть викликати незвичні побічні ефекти

Овочі і фрукти дуже корисні і додати їх до свого раціону – це завжди гарна ідея, якщо ви хочете зберегти фігуру та здоров’я. Поживні та універсальні, овочі легко перетворити на здорові страви, що забезпечать вам довге відчуття ситості та багатий харчовий профіль. Але крім забезпечення вашого тіла поживними речовинами, овочі та фрукти можуть також викликати кілька побічних ефектів, які можуть вас турбувати якийсь час, але насправді не шкодять, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Ось 5 продуктів, які при надмірному споживанні можуть викликати незвичні побічні ефекти:

Гриби – Висипання. Гриби є прекрасним джерелом вітаміну D, але деякі люди відчувають побічні реакції від їх вживання. Зловживання грибами може призвести до непереносимості і навіть алергії. Звичайно, висипання через гриби можуть статись у кожного, особливо якщо ви полюбляєте їсти їх сирими.

Морква – Може зробити шкіру помаранчевою. Дивовижні побічні ефекти вживання занадто великої кількості моркви включають зміну кольору шкіри. Правильно, ваша шкіра може набути жовтуватого або помаранчевого кольору, якщо ви з’їсте занадто багато моркви або інших продуктів, багатих бета-каротином. Зміна кольору більш помітна на стопах, руках і підошвах ніг. Надлишок бета-каротину, який ви отримуєте з продуктами, не всмоктується у кров і зберігається під шкірою, що може тимчасово змінити відтінок шкіри. Це також може статися при вживанні великої кількості гарбуза та солодкої картоплі.

Буряк – Рожевий колір сечі. Рожевий колір сечі може вас налякати, але не хвилюйтеся, це лише побічний ефект від вживання буряка. Пігменти та інші хімічні речовини, присутні в рослині, можуть тимчасово змінити колір сечі. Сполуки, що містяться в ревені, ожині та буряках, можуть ненадовго зафарбувати сечу в рожевий або червоний колір. Тут нема про що турбуватися, оскільки це не шкідливо.

Апельсиновий сік – Помаранчева сеча. Так само, як з бета-каротином,надлишок вітаміну С також може змінити колір сечі. Надмірне вживання вітаміну С протягом дня, в тому числі з добавками з вітаміном С та фруктами, може зафарбувати вашу сечу в яскраво-помаранчевий. Окрім продуктів, багатих на вітамін С, зневоднення також може змінити відтінок сечі. Отже, коли ви приймаєте багато вітаміну С, пийте також багато води.

Цвітна капуста – Дискомфорт у кишечнику. Цвітна капуста та інші хрестоцвіті овочі можуть викликати шлунково-кишковий дискомфорт, включаючи здуття живота і гази. Ці овочі поживні, але і важкозасвоювані, особливо якщо їх їсти сирими. Ці овочі містять сполуку під назвою рафіноза, яка є різновидом вуглеводів. Проблема полягає в тому, що наше тіло не здатне перетравлювати цю сполуку, оскільки воно не виробляє ферментів, що допомагають розщеплювати її. Неперетравлені овочі при переході в товсту кишку можуть викликати дискомфорт.

Поділись


Новини партнерів