Продукти, які варто їсти, щоб мати здоровий кишечник

Кожній людині хочеться відчувати легкість у всьому тілі, але тяжкість в шлунку і загальне нездужання можуть перешкодити цьому. Справа в тому, що їжа з часом може забивати кишечник і внаслідок цього в нашому організмі можуть накопичуватися шлаки і токсини, які й викликають загальну слабкість і нездужання. Звичайно, у людей, які дотримуються правильного харчування такі проблеми виникають набагато рідше, але якщо ви ще не прийшли до здорового способу життя і здуття живота, тяжкість і розлад кишечника нерідко вас відвідують, то вам як нікому іншому варто налагодити свій раціон і включити в нього ці продукти, що допомагають травній системі.

Діарея. Причини цього неприємного розладу кишечника можуть бути самі різні: алергічна реакція на ті чи інші продукти, непереносимість певних інгредієнтів, харчові токсини або легке отруєння. Ця недуга небезпечна тим, що призводить до дисбалансу рідини в організмі, виводячи з нього всю воду і корисні мінеральні солі. Кращим народним засобом від діареї до сих пір вважається овочевий бульйон: він найкраще допоможе компенсувати нестачу рідини і солей, які ви інтенсивно втрачаєте.
Включайте в свій раціон рис, овес, банани, яблука та моркву – саме ці продукти допоможуть впоратися із загостренням і пом’якшити запалену слизову. А ось від усього молочного краще на певний час повністю відмовитися.
Низький метаболізм. Низький метаболізм – найнеприємніша з усіх проблем зі шлунком, що виникає через утруднене проходження вмісту кишечника, що викликає відчуття тяжкості і яка веде до загальної млявості організму. Якщо ви п’єте недостатньо води і їсте мало клітковини – запори і уповільнений метаболізм вам забезпечені. На щастя, позбавитися від цієї недуги можна швидко і просто.
По-перше, пийте більше рідини – з ранку і перед кожним прийомом їжі. Для прискорення обміну речовин дієтологи радять також з’їдати по чайній ложечці лляної олії перед їжею – це теж сприяє травленню. По-друге, налягайте на всі продукти, що містять клітковину (цільнозерновий хліб, висівки), включайте в раціон більше фруктів (персики, сливи, абрикоси, чорнослив) і овочів (буряк, зелень). Утримайтеся на час від швидких вуглеводів, м’яса, риби та курки.
Метеоризм. Надмірне скупчення газів в кишечнику – приводить до неприємних, болючих спазмів і здуття живота. Причина метеоризму, як правило, полягає в ковтанні повітря під час їжі: особливо це стосується любителів як слід поговорити за трапезою або всіх, хто звик перекушувати на ходу. Це порушення роботи кишечника також може бути пов’язане з дисбактеріозом або надмірним споживанням продуктів, багатих на клітковину.
Додайте в свій раціон натуральний несолодкий йогурт, зелень, хурму і паростки, а ось овочі і цільнозерновий хліб, багаті клітковиною, доведеться ненадовго виключити. Утримайтеся також від бобових і молока на деякий час. Якщо допомога потрібна негайно, рекомендуємо випити активоване вугілля.
Непереносимість глютену. Непереносимість глютену або целіакія – досить рідкісна хвороба, на якій проте намагаються заробити грошей різні бренди правильного харчування, прикрашаючи всю свою продукцію кричущими етикетками з написами “Без глютену”. Це вроджене захворювання кишечника, пов’язане з індивідуальною непереносимістю білка, що міститься в злакових культурах. Сенс в безглютенової дієті є тільки для тих людей, у яких реально виявлено синдром целіакії, що виражається в сильній діареї, здутті живота, метеоризмі, загальному поганому самопочутті і виразках у роті.
Тим, хто страждає від непереносимості глютену в першу чергу потрібно відмовитися від усього мучного, жирного і молочного. Основне меню безглютенової дієти – боби, рис, горіхи, риба, овочі і фрукти.
Роздратований кишечник. Якщо ви протягом довгого часу пили антибіотики, багато переживали, потрапляли в стресові ситуації або з необережності їли продукти, що містять сильні алергени (наприклад, той же самий глютен або, скажімо, лактозу) – будьте готові, що вашому шлунку це зовсім не сподобається. Чергування здуття живота, запору і діареї, біль в животі і загальна слабкість – основні симптоми подразненого кишечника.
Рекомендуємо вам скоротити споживання м’ясних, молочних і бобових продуктів, а також повністю виключити з раціону білий хліб. Пийте більше води, їжте багаті клітковиною фрукти і овочі, а особливу увагу зверніть на кукурудзу – саме вона чинить найбільш заспокійливу дію на запалену слизову кишечника.
Поділись


Новини партнерів