Експерти назвали 6 головних факторів ризику артрозу

Артрит не обов’язково розвивається у старшому віці, але вік – це один з факторів, які підвищують ризики. Особливо це стосується артрозу (остеоартрозу), найпоширенішої форми цього захворювання, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Артроз пошкоджує хрящову оболонку, яка захищає кістки в суглобі; хвороба призводить до того, що зазвичай гладка “подушка” тоншає і грубіє. Як наслідок, з’являється сильний біль. Благодійна організація Versus Arthritis визначила шість факторів ризику розвитку артрозу:

Вік. Найчастіше артроз розвивається після 40 років. Це пояснюється ослабленням м’язів, збільшенням ваги та уповільненням відновлення клітин організму.

Стать. Жінки частіше страждають від остеоартрозу. Також у них він протікає в середньому важче, ніж у чоловіків.

Вага. Ожиріння може створювати додатковий тиск на суглоби, що несуть основну вагу тіла, такі як колінні та стегнові. Саме вони найчастіше страждають від артрозу.

Травми. Серйозні травми чи операції на суглобах також можуть збільшити ризик розвитку артрозу.

Аномалії суглобів. Іншим фактором ризику є розвиток аномалій суглобів у дитячому віці, що може призвести до більш раннього та більш важкого артрозу.

Генетика. Останнім фактором ризику артрозу є генетична схильність до нього. Артроз пов’язаний з мутованим геном, що порушує вироблення колагену. Це означає, що якщо у вашій родині були випадки остеоартрозу, ви ризикуєте більше.

Коли остеоартроз атакує гладкий хрящ, роблячи його тонким і шорстким, в суглобі можуть відбуватися інші зміни. Поблизу суглоба може накопичуватись більше рідини, через що суглоб набрякає, а тканина, що оточує суглоб, може настільки розтягнутися, що суглоб втрачає міцність.

У відповідь на витончення хряща можуть почати рости зайві шматочки кістки – відомі як остеофіти. Ці кісткові нарости можуть обмежувати рухливість суглоба та тертись об  інші тканини.

До симптомів остеоартрозу належать біль у суглобі, скутість і набряки, проблеми з мобільністю.

Поділись


Новини партнерів