5 причин включити в раціон насіння соняшника

Соняшник, який вперше з’явився в Америці, зараз вирощується в основному для виготовлення олії з його насіння. Саме насіння соняшника також вживають, як у сирому, так і в смаженому вигляді. Також його доволі часто додають до кондитерських виробів. Соняшникове насіння має ряд корисних для здоров’я властивостей, про які вам варто дізнатись більше, пише Жіночий світ з посиланням на News 18.

Воно забезпечить вас поживними речовинами. Насіння соняшнику є дуже хорошим джерелом вітамінів, особливо групи В, а також вітамінів С і Е. Воно має високий вміст таких важливих мінералів, як фосфор, магній, марганець, цинк та залізо. У сукупності вони допомагають підтримувати наші кістки, тканини, життєво важливі органи та сприяють відновленню клітин і тканин організму.

Воно корисне для серця. Високий рівень холестерину, особливо ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), шкідливий для серця. Холестерин осідає на стінках судин і може спричинити інфаркт. Насіння соняшнику містить велику кількість лінолевої кислоти, яка допомагає знизити загальний рівень холестерину та рівень ЛПНЩ. Насіння також містять олеїнові кислоти, які можуть зменшити рівень тригліцеридів, що викликають подібні серцеві проблеми.

Воно допомагає контролювати симптоми діабету. Організм хворих на діабет не може виробляти достатньо інсуліну, щоб перенести глюкозу всередину клітин. В результаті рівень цукру в крові підвищується, що завдає шкоди судинам, життєво важливим органам і впливає на серце, нирки, нерви та очі. Насіння соняшнику не тільки має низький глікемічний індекс, але і містить хлорогенову кислоту, яка контролює рівень цукру в крові.

Воно має протизапальні властивості. Гостре запалення – це тимчасова захисна реакція на будь-яку травму, інфекцію через набряк. Однак хронічне запалення – це тривалий стан, який спричиняє пошкодження клітин, тканин та життєво важливих органів, таких як серце. Це також може спричинити пошкодження ДНК та навіть рак. Насіння соняшнику містять вітамін Е та такі фенольні сполуки, як флавоноїди, які мають антиоксидантні властивості, що допомагають зменшити запалення.

Воно прискорює загоєння ран. Дослідження, проведені на ягнятах чоловічої статі, показали, що насіння соняшнику можуть допомогти у загоєнні ран. Лінолева кислота в насінні допомагає прискорити процес загоєння.

Поділись


Новини партнерів