Фахівці назвали неочевидні симптоми ревматоїдного артриту

Артрит – це поширена проблема, з якою зіткнулись мільйони людей у всьому світі. Більшість із нас знає про найпоширеніші симптоми цієї хвороби, включаючи болі в суглобах та запалення. Але є і менш відомі ознаки, на які можна не звернути увагу, пише Жіночий світ з посиланням на Express.

Артрит має декілька різновидів. Найпоширенішим вважається остеоартроз, який розвивається через дегенерацію хряща в суглобі. Другим за поширеністю є ревматоїдний артрит. Це аутоімунний стан, при якому імунна система організму помилково атакує суглоби.

Зазвичай ревматоїдний артрит викликає набряки, біль і скутість у суглобах. Але ревматоїдний артрит може вражати не лише ваші суглоби, і у вас можуть з’явитися деякі незвичні ознаки.

Повідомляється, що деякі пацієнти скаржаться на те, що в них почали дуже легко з’Являтися синці. Ревматоїдний артрит призводить до того, що кількість тромбоцитів у крові падає нижче норми, що і викликає такий ефект.

Також можуть з’явитись висипи на шкірі, особливо часто виникає свербіння на руках та ногах.

“Приблизно у 50% людей, які страждають на ревматоїдний артрит, з’являються ревматоїдні вузлики – грудочки тканин під шкірою – і багато хто також відчуває свербіж на руках і ногах та помічає шкірні висипання”, – сказано в повідомленні на медичному сайті Everyday Health.

Болючі висипання, виразки на шкірі або рани в роті можуть бути симптомами більш серйозного стану, пов’язаного з ревматоїдним артритом – васкулітом або запаленням судин. У рідкісних випадках ці запалені судини можуть фактично зупинити кровотік.

Ревматоїдний артрит може навіть вразити ваші очі, у пацієнтів із цим захворюванням порівняно часто виникає сухість очей, яке може стати причиною затуманення зору.

Якщо ви помітили у себе один чи кілька із цих симптомів, варто відвідати сімейного лікаря.

Поділись


Новини партнерів