Як пов’язані печінка та нирки, і чому про них потрібно дбати комплексно

Ми часто чуємо термін “життєво важливі органи”. Ним позначають ті органи, які забезпечують базові процеси, необхідні для життєдіяльності людини. До життєво важливих органів належать мозок, серце, нирки, печінка та легені, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Ці органи взаємопов’язані у своєму функціонуванні, жоден не працює ізольовано. Особливо яскраво виявляється синергія між печінкою та нирками.

Тобто, якщо ви п’єте достатньо води та уникаєте надлишку солі, це не означає, що на фоні жирової хвороби печінки або цирозу у вас не розвинуться ниркові захворювання.

Згідно з публікацією Національної медичної бібліотеки США під назвою “Ниркова дисфункція при хронічних захворюваннях печінки”, хронічні захворювання печінки та первинний рак печінки викликають 1 із 40 (2,5%) смертей у всьому світі, а гепатит В – найпоширеніша хвороба печінки у країнах, що розвиваються, тоді як у західному світі переважають алкогольні захворювання печінки та гепатит С.

Жирова хвороба печінки може зашкодити ниркам: Неалкогольний стеатогепатит та неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) стають все більш поширеними причинами хронічних захворювань печінки серед населення західних країн із показником поширеності 1-5% та 10 -24% відповідно.

Ожиріння печінки може спричинити діабет та гіпертонію: Хоча спочатку жирова хвороба печінки вважалася не надто шкідливою, вона поширює свої «щупальця» на увесь організм. Метаболічний синдром та неалкогольний стеатогепатит/неалкогольна жирова хвороба печінки пов’язані ключовою особливістю резистентності до інсуліну.

Ожиріння може завдати шкоди печінці та ниркам: Ожиріння та метаболічний синдром також тісно пов’язані з розвитком гіпертонії та діабету, які вражають 70% пацієнтів із кінцевою стадією захворювання нирок у США. З’являється все більше доказів того, що саме ожиріння є незалежним фактором ризику, хоча і незначним, для прогресування хронічних хвороб нирок.

Гепатит С вражає не тільки печінку, але і нирки: Гепатит С також асоціюється з підвищеним ризиком розвитку альбумінурії, прогресуванням діабетичної нефропатії та прогресуванням хронічної хвороби нирок до кінцевої стадії.

Пошкодження нирок впливають і на печінку: Гепаторенальний синдром (HRS) – це тип прогресуючої ниркової недостатності, що спостерігається у людей з важкими ураженнями печінки, найчастіше спричиненими цирозом. Коли нирки перестають функціонувати, токсини починають накопичуватися в організмі. Згодом це призводить до печінкової недостатності.

Згідно з даними, опублікованими в рецензованому журналі Gastroenterology Research and Practice, сьогодні вважається, що НАЖХП є печінковим проявом метаболічного синдрому і тісно пов’язана із серцево-судинною захворюваністю та смертністю. Простіше кажучи, це означає, що жирова хвороба печінки може спричинити ускладнення, пов’язані з серцем, і передчасну смерть. За словами науковців, подальші дослідження вивчатимуть можливий патофізіологічний зв’язок між печінкою та нирками.

Тому, якщо ви хочете зміцнити здоров’я своїх нирок, то повинні подбати також про печінку, і навпаки. Ці два органи взаємозалежні, тому підтримка їхнього здоров’я вкрай важлива для функціонування вашого тіла загалом.

Поділись


Новини партнерів