5 найкращих харчових продуктів для контролю рівня цукру в крові

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, яке спричиняє аномальне підвищення рівня цукру в крові. Воно може впливати на всі органи та частини тіла. Різні типи діабету можуть бути викликані різними причинами, але симптоми мають подібні – незрозуміла втрата ваги, часта потреба у сечовипусканні, погіршення зору, відчуття спраги та голоду. У жінок зростає ризик інфекцій сечовивідних шляхів. Вагітні жінки також можуть страждати на діабет, відомий як гестаційний діабет. Є багато ускладнень, що супроводжують діабет, як ниркова недостатність, серцевий інсульт, депресія, деменція, шкірні захворювання, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Найголовніше, на що потрібно звертати увагу, коли у вас діабет, – це ваш спосіб життя та харчові звички. Вам слід харчуватися правильно, якщо ви хочете контролювати рівень цукру в крові. Є певні продукти харчування, надзвичайно корисні для людей, які страждають на діабет. Вам, очевидно, доведеться продовжувати приймати ліки, але ці продукти полегшать ваше лікування. Їжа з низьким глікемічним індексом особливо корисна для хворих на цукровий діабет.

Ось 5 найкращих продуктів, що допоможуть вам підтримувати здоровий рівень глюкози в крові:

Помідори. Помідори містять лікопен, який зменшує ризик розвитку багатьох хронічних захворювань, включаючи діабет. У них дуже низький ГІ, що є обов’язковим для діабетиків. Помідори – це некрохмалиста їжа, що означає, що він підходить для пацієнтів з підвищеним рівнем цукру у крові. Вживання томатів надзвичайно корисно не лише при діабеті, але й при його ускладненнях

Апельсини. Апельсини та інші цитрусові багаті на клітковину, яка уповільнює всмоктування цукру в кров, а отже запобігає його різким перепадам. Свіжий апельсиновий сік також корисний, та краще все ж їсти цілі фрукти. Регулярне вживання цитрусових допомагає скоротити ризик розвитку діабету.

Бобові. Бобові надзвичайно поживні. Вони містять калій, магній та інші корисні речовини, які відіграють важливу роль у боротьбі з діабетом. Бобові мають низький глікемічний індекс та високий вміст клітковини.

Капуста. Капуста та інші листові овочі – це найкращі продукти при цукровому діабеті. Вони містять вітамін А, вітамін К, а також інші поживні речовини, які допомагають стабілізувати рівень глюкози в крові. Капусту вживають як сирою, так і обробленою термічно, але деякі люди віддають перевагу смузі та сокам з неї. Вони, нібито, більш ефективні.

Горіхи та насіння. Горіхи і насіння містять багато клітковини, тому вони корисні не тільки для боротьби з симптомами діабету, а і для нормалізації рівня холестерину у крові і зміцнення здоров’я серця. Тому завжди варто носити з собою пачку горіхів (без солі та цукру) для швидкого перекусу. Люди, які регулярно вживають горіхи, мають низький ризик розвитку діабету.

Поділись


Новини партнерів