Ефективні методи, які поліпшать кровопостачання мозку

Коли ми говоримо про кровопостачання головного мозку, мається на увазі кількість крові, що надходить в мозок в кожну мить нашого життя. Можливо, вам буде цікаво дізнатися, що 20% всієї крові, яку штовхає наше серце, надходить саме в головний мозок.

У крові міститься глюкоза – речовина, необхідне для виробництва енергії.

Що ж відбувається, якщо надходження у головний мозок крові недостатньо? Зниження кровопостачання того чи іншого органу називається ішемією. В результаті цього частина клітин вмирає, кількість зв’язків між клітинами зменшується. Через це виникають порушення пам’яті, зростає ризик виникнення ішемічного інсульту.

Дуже важливо знати, що поліпшення кровопостачання головного мозку дозволяє запобігти розвитку багатьох серйозних захворювань і підвищити наші інтелектуальні здібності, наприклад, поліпшити пам’ять і увагу.

Як же цього домогтися? Експерти поділилися рекомендаціями, які допоможуть нормалізувати кровообіг в головному мозку і поліпшити кровопостачання цього важливого органу.

1. Аеробні вправи

Так звані аеробні вправи стимулюють роботу серцево-судинної системи. Через це підвищується і кровопостачання головного мозку. Завдяки таким вправам клітини нашого тіла отримують більше кисню.

Клітини головного мозку не є винятком. Приплив кисню допомагає цим клітинам краще функціонувати і ефективніше взаємодіяти.

На яких же вправах рекомендується зупинити свій вибір, якщо ви хочете поліпшити роботу мозку? Можете вибрати одне з цих простих занять.

Щоденна тридцятихвилинна ходьба.
Щоденна п’ятнадцятихвилинна пробіжка.
Танці.
П’ятнадцятихвилинна велосипедна прогулянка.
Аеробні вправи, що виконуються вдома.

2. Продукти для поліпшення кровопостачання головного мозку

Існують продукти, які зміцнюють здоров’я нашого мозку. Як ми вже говорили, з кожним скороченням нашого серця головний мозок отримує 20% крові. Також цей орган має потребу у великій кількості енергії, яка виробляється завдяки глюкозі, вуглеводів і, звичайно ж, білків.

Продукти, які необхідно включити в свій раціон.

Цільнозернові крупи: цільнозерновий рис, овес, ячмінь, жито.
Багаті жирними кислотами види риби (лосось, сардини), авокадо, оливкова олія, волоські горіхи і гарбузове насіння.
Журавлина, полуниці і цитрусові.
Помідори, кучерява капуста, брокколі, шпинат, спаржа.
Яйця.
Настій шавлії.

3. Скажіть «Ні» тютюну, повноті і стресам

Слід враховувати той факт, що куріння, зайва вага і стреси є головними ворогами здоров’я нашого мозку. Коли людина курить, в його кров потрапляє нікотин. Він стимулює залози наднирників, які в свою чергу виділяють гормон адреналін.

Цей гормон зазвичай виробляється в стресових ситуаціях, саме він надає стимулюючу дію на центральну нервову систему людини, в результаті чого можуть з’явитися тахікардія, гіпертонія та інші порушення. Через це підшлункова залоза знижує виробництво інсуліну.

В результаті рівень глюкози в крові підвищується, що призводить до гіперстимуляції головного мозку. Як бачите, це подібно до бомби уповільненої дії.

А як справи із зайвою вагою? Як саме повнота позначається на кровопостачанні головного мозку? У повних людей збільшується ризик інсульту. На стінках судин і вен з’являються жирові відкладення, через що кровообіг сповільнюється. Це призводить до виникнення серйозних проблем зі здоров’ям.

Але ж усього цього легко можна уникнути, якщо уважніше ставитися до свого харчування і уникати шкідливих звичок.
Джерело

Поділись


Новини партнерів