П’ять ефективних засобів від головного болю.

Головний біль часом буває абсолютно нестерпним і може виникати з різних причин: через напругу і стрес, мігрені, закладеність носа, інфекційні захворювання і т.д. Біль може бути ниючий, тупий, різкий, з відчуттям здавлювання в скронях і стягнутості в лобі, з роздратуванням на яскраве світло або сильні запахи.

Але яким би не був біль, позбутися від нього хочеться якомога швидше. У цьому можуть допомогти лікарські препарати, але також вгамувати головний біль можна і за допомогою домашніх засобів.

Використовуйте холодний або гарячий компрес

При головних болях з іррадіацією (наприклад, при мігрені), які починаються в одній області голови і поширюються на інші, холодні компреси можна накладати на будь-яке місце, де виник біль. Низькі температури викликають невелике оніміння і звужують кровоносні судини, що може полегшити неприємні відчуття. Зробити холодний компрес легко: помістіть вологий рушник в морозильну камеру приблизно на 10 хвилин або візьміть пакет з льодом і оберніть його сухим рушником.

А ось при головних болях напруги, які часто проявляються у вигляді тупого, ниючого болю з відчуттям стягнутості в лобі, краще використовувати гарячий компрес. Головні болі напруги зазвичай викликані стресом, і розслаблення жорстких м’язів шиї і плечей може допомогти їх полегшити. Візьміть рушник, змочений в гарячій воді, і накиньте на шию і плечі, це розслабить м’язи і зніме больові відчуття.

Спробуйте зробити точковий масаж

Акупресура — це дія сильного тиску на певні частини тіла протягом пари хвилин. Вона найбільш корисна при головних болях напруги. Виконати точковий масаж від болю в голові досить просто. На лівій руці знайдіть простір між основою великого і вказівного пальців. Цей простір відомий як точка тиску LI-4. Великим і вказівним пальцями правої руки натисніть на цю точку. Повільно рухайте великим пальцем по колу, чинячи тиск. Але не перестарайтеся, вам не повинно бути боляче. Потім знайдіть такий же простір на правій руці і зробіть те ж саме, але пальцями лівої руки.

Використовуйте техніки для розслаблення

Техніки розслаблення, такі як: йога, медитація і дихальні вправи, також можуть бути корисні при лікуванні деяких головних болей, особливо кластерних (часто проявляються у вигляді сильного і різкого болю за оком). Наприклад, добре справляється з кластерними болями так зване ритмічне дихання (глибокі і повільні вдихи і видихи з рахунком до п’яти). А від мігрені і головних болей напруги допомагають йога і медитація, тому що вони розслаблюють тіло і зменшують стрес.

Змініть раціон

Продукти, що містять фенілаланін і тирамін, можуть збільшити частоту мігрені. Фенілаланін — це амінокислота, яка часто зустрічається в штучних підсолоджувачах, глутаматі натрію та продуктах, що містять нітрати. Тирамін — з’єднання, що виробляється при розщепленні амінокислот. Воно може бути в копчених або ферментованих продуктах, алкогольних напоях, витриманих сирах. Якщо ви схильні до мігрені, не налягайте на ці продукти.

Уникайте зневоднення

Вживання більшої кількості води і скорочення в раціоні зневоднюючих напоїв, таких як алкоголь або кава, також можуть допомогти запобігти головні болі. Іноді кофеїн, навпаки, добре справляється з мігренню, але при надмірному вживанні він викликає зневоднення, яке посилює нездужання.

P. S. Хоча домашні засоби і ліки, що відпускаються без рецепта, можуть допомогти при головних болях, якщо вони повторюються занадто часто, варто звернутися до лікаря, щоб визначити першопричину болю.

Джерело

Поділись


Новини партнерів