Лікарі розвінчали міфи про щоденну гігієну

Догляд за власним тілом і підтримання порядку в навколишньому середовищі – найважливіші правила на кожен день. Але деякі з установок, які прийнято дотримуватися, є помилками, стверджують інфекціоністи.

Деякі з «прописних істин» з області гігієни і охайності насправді не працюють, відзначають фахівці. Зокрема, експерти назвали міфом твердження про те, що мило вбиває мікроби на поверхні шкіри. Вони пояснили, що звичайне мило ефективно змиває з рук все забруднення – тобто, не знищує бактерії, а робить їх чисельність менше, що теж є хорошою профілактикою заражень.

Також не знищують мікробів антисептики, відзначили лікарі-інфекціоністи. «Ця властивість властива тільки засобам з рівнем вмісту спирту в 60-95%. Але навіть такі антисептики слід застосовувати тільки на промитих від бруду або крові ділянках шкіри », – констатували медпрацівники.

Ще одна помилка, за їхніми словами, – вважати, що поява вошей пов’язано з недостатньою гігієною. Воші передаються шляхом прямого контакту, і це ніяк безпосередньо не пов’язане з особистою охайністю, підкреслили експерти.

Також немає прямого зв’язку між охайністю і стійким явищем поганого запаху з рота. Насправді він виникає з ряду фізіологічних причин, перш за все, через сухість у роті, захворювання ясен і зубів, повідомили вчені.
Джерело

Поділись


Новини партнерів