Чи можна пити зелений чай натщесерце

Від втрати ваги до стабілізації рівня цукру в крові, перелік корисних для здоров’я властивостей зеленого чаю є довгим. Деяким людям настільки подобається цей напій, що вони завжди починають свій день з нього. Але хоча сумнівів у корисності чаю немає, чи можна вживати його на порожній шлунок? Відповідь – ні. Вживання зеленого чаю натщесерце може негативно позначитися на організмі, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Зелений чай містить дубильні речовини, які можуть збільшити кислотність шлунку, що призводить до больових відчуттів. Надмірна кислотність шлунку може також викликати нудоту. В подальшому це може призвести до запору.

Пацієнтам, які страждають на виразкову хворобу кишечника або кислотний рефлюкс, рекомендується не вживати зелений чай вранці. Це може погіршити їх стан.

При споживанні чаю натщесерце сполуки в ньому впливають на організм і кров швидше. Одним з його ефектів є зменшення засвоєння білка, який допомагає згортанню крові. Чай не допускає окислення жирних кислот через великий вміст антиоксидантів, що може призвести до розрідження крові.

Таким чином, люди з порушеннями згортання крові не повинні вживати зелений чай на голодний шлунок.

Зелений чай може знизити здатність організму засвоювати залізо природним шляхом. Таким чином, людям з анемією рекомендується уникати зеленого чаю. Але якщо хтось все-таки хоче його споживати, він не повинен робити це регулярно і, звичайно, не натщесерце.

Кофеїн у зеленому чаї стимулює роботу надниркових залоз, які виділяють такі гормони стресу, як кортизол та адреналін. Це, в свою чергу, підвищує кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень, що може нашкодити тим, хто страждає на серцеві хвороби.

У довгостроковій перспективі це може призвести до порушення роботи надниркових залоз.

Цих причин достатньо, щоб уникати вживання чаю на порожній шлунок.

Найкраще вживати зелений чай в ранковий час, але в поєднанні з закусками. Ви можете доповнити його фруктом або цільнозерновим печивом.

Поділись


Новини партнерів