Йога та медитація покращують роботу головного мозку

Йога та медитація завжди вважалися корисними видами релаксації. А зараз стало відомо, що крім приведення м’язів в тонус, ці види фізичної активності можуть поліпшити роботу головного мозку.

Таку заяву зробили наукові фахівці з університету Ватерлоо, розташованого в Канаді. Експерти провели цілий ряд випробувань і спостережень, в яких брали участь любителі медитації і йоги. В результаті їм вдалося з’ясувати, що за допомогою цих видів вправ людям виходить набагато краще контролювати свої емоції.

«І йога, і медитація концентрують увагу і ресурси мозку на рішення набору завдань, таких як керування своїм диханням і позою, а також допомагають людині ізолювати себе від усієї зайвої інформації. І те, і інше може допомагати людині краще концентрувати свою увагу і на інші завдання в повсякденному житті », – розповів Пітер Холл.

Вже давно було відомо, що східні практики можуть впливати на свідомість людини, її поведінку і стан тіла. Однак до кінця ці процеси не були вивчені.

У дослідженні взяли участь три дюжини добровольців. Всі вони довго займаються йогою і медитацією. Вони займалися півгодини, після чого вчені оцінювали кмітливість і роботу головного мозку. Такі ж тести проходили люди, які замість йоги читали книги в спокійній обстановці.

Досліди показали, що люди, які займаються йогою і медитацією, краще справлялися із завданнями. Вони швидше проходили тест Струпа – читання тексту, що складається з слів, які позначають різні кольори, надрукованих «неправильною» фарбою.

“Існує безліч теорій, що пояснюють те, чому фізичні вправи і заняття йогою роблять людину більш енергійною і покращують роботу мозку. Причиною цього може бути як виділення ендорфінів, так і поліпшення притоку крові до мозку, а також придушення” блукаючих “думок. З іншого боку , реальна причина всіх цих поліпшень поки є загадкою для нас “, – каже інший учений Кімберлі Луу.

Поділись


Новини партнерів