Як діабет пов’язаний з інфекціями сечовивідних шляхів

Цукровий діабет – це хронічне захворювання, яке, може мати цілий ряд серйозних ускладнень, якщо не контролювати його симптоми належним чином. Якщо ви страждаєте на діабет, і хочете уникнути можливих ускладнень від цієї хвороби, вам потрібно намагатись увесь час підтримувати здоровий рівень цукру у крові. Вас це може здивувати, але діабет, серед іншого, збільшує ризик розвитку інфекцій сечовивідних шляхів, пише Жіночий світ з посиланням на NDTV Doctor.

ІСШ можуть вражати будь-яку частину сечовивідної системи. Жінки страждають від них значно частіше, ніж чоловіки. При цьому між ІСШ та діабетом існує міцний зв’язок.

У пацієнтів з діабетом дуже часто розвиваються інфекції сечовивідних шляхів, оскільки надлишок глюкози фільтрується нирками, і це призводить до значно вищих концентрацій глюкози в сечі, порівняно з сечею людей, які не хворіють на діабет. Глюкоза – це джерело поживних речовин для бактерій, які можуть спричинити інфекцію сечовивідних шляхів або статевих органів.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Diabetes, Metabolic Syndrome and Obesity: Targets and Therapy, люди з діабетом 2 типу частіше страждають на ІСШ та переносять їх у більш важкій формі.

Існують різні фактори, які сприяють підвищенню ризику зіткнення таких інфекцій. Це може бути і погіршення функції імунної системи, порушення метаболізму, неповне спорожнення сечового міхура, тощо. Також у дослідженні зазначено, що симптоми ІСШ у діабетиків часто нагадують симптоми самого діабету.

Як же запобігти розвитку ІСШ? Перш за все, потрібно пити багато води. Також потрібно увесь час контролювати рівень цукру в крові та дотримуватись правил особистої гігієни. Діабетикам потрібно регулярно відвідувати лікаря і проходити профілактичні огляди.

Поділись


Новини партнерів